Zagrebe iškovota antroji pergalė Europos taurėje

2016 10 19

Dramatišką pergalę Europos taurės turnyro A grupės antrajame ture pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (2/0) klubas, kuris svečiuose 80:76 (25:17, 23:20, 10:20, 22:19) palaužė Zagrebo „Cedevita“ (0/2) krepšininkus.

„Lietkabelis“ kiek sėkmingiau pradėjo susitikimą – 7:4. Prabėgus 5 minutėms „Cedevita“ tritaškiu išlygino rezultatą – 9:9. Svečiai įmetė 6 taškus be atsako ir vėl atitrūko – 15:9. Po Mirzos Begičiaus dvitaškio kroatai priartėjo (15:17), bet Mindaugo Lukauskio tritaškis su pražanga leido lengviau atsikvėpti – 21:15. Pasibaigus pirmajam kėliniui „Lietkabelis“ turėjo 8 taškų pranašumą – 25:17.

Antrąjį ketvirtį dvitaškiu pradėjo Lietuvos ekipa, kuri pirmą kartą įgijo dviženklę persvarą (27:17), o netrukus pridėjo ir dar du taškus – 29:17. „Cedevita“ greitai atsitiesė ir surengė spurtą 9:0, po kurio skirtumas ištirpo iki vieno taiklaus metimo – 29:26. Nors Kazys Maksvytis paprašė minutės pertraukėlės, ji nepadėjo sugrąžinti iniciatyvos, nes varžovai išlygino rezultatą – 34:34. Dar vienas K.Maksvyčio sušauktas pasitarimas davė vaisių – lietuviai laimėjo atkarpą 12:0 bei vėl susigrąžino dviženklę persvarą – 46:34. Įpusėjus dvikovai rezultatas buvo beveik nepakitęs – 48:37.

Po didžiosios pertraukos Zagrebo klubas sumažino atsilikimą iki vienaženklės ribos (41:50), bet dvi sėkmingos svečių atakos leido vėl grąžinti situaciją į buvusią stadiją – 54:41. Įpusėjus ketvirčiui „Lietkabelis“ turėjo 12 taškų pranašumą (56:45), tačiau 3 minutes panevėžiečiai taškų nepelnė, o tuo pasinaudojusi „Cedevita“ pelnė 8 taškus be atsako – 53:56. Iki kėlinio pabaigos šeimininkai deficitą sumažino dar labiau – 57:58.

Lemiamame ketvirtyje užvirė kova taškas į tašką ir pirmaujanti komanda keitėsi po kiekvienos rezultatyvios atakos. Prabėgus 4 minutėms „Cedevita“ pirmavo (64:63), tačiau „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 6:0, kuri leido kiek atitrūkti – 69:64. Žygimantas Skučas 36-ąją minutę išnaudojo asmeninių pražangų limitą ir baudas realizavę varžovai vėl buvo čia pat – 68:69. Likus kiek mažiau nei 4 minutėms kroatai priartėjo (70:72), o Beno Madgeno ir Mindaugo Lukauskio tritaškis priartino „Lietkabelį“ prie pergalės – 78:72. Šeimininkai likus 35 sekundėms po M.Lukauskio nesportinės pražangos pelnė 4 taškus – 76:78. Labai svarbios svečių atakos metu B.Madgenas nepataikė, bet Donatas Tarolis dėjimu pelnė taškus – 80:76. Kroatai turėjo 16 sekundžių išsigelbėjimui, bet ataka buvo nesėkminga ir pergalę pasiekė „Lietkabelis“.

„Cedevita“: Miro Bilanas 16, Toni Katičius 12, Karlo Žganecas 10.

„Lietkabelis“: Žygimantas Skučas 22 (8/9 dvitaškiai, 25 naud. bal.), Mindaugas Lukauskis (4/8 tritaškiai) ir Kšištofas Lavrinovičius (10 atk. kam., 25 naud. bal.) po 15, Benas Madgenas 11, Lorenzo Williamsas 9.