Užtikrintas žaidimas lemiamu metu lėmė pergalę Kėdainiuose

2016 11 05

Sudėtingą pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (8/2) klubas, kuris išvykoje 86:79 (21:18, 27:23, 20:29, 18:9) palaužė Kėdainių „Nevėžio“ (4/6) krepšininkus.

Nuo mačo pradžios užvirė kova taškas į tašką ir sužaidus beveik 6 minutes „Nevėžis“ dar pirmavo (13:10), bet svečių atkarpą 10:0 leido jiems atitrūkti – 20:13. Čia pat šeimininkai surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės (18:20), o kėlinį baigė vieną baudą iš dviejų pataikęs Gintaras Leonavičius – 21:18.

Antrajame ketvirtyje geriau startavo Kėdainių krepšininkai, kurie 14-ąją minutę vėl buvo priekyje – 31:27. Čia pat Kazio Maksvyčio auklėtiniai spurtavo 9:0 bei susigrąžino iniciatyvą – 36:31. Nors Justas Sinica tritaškiu priartino šeimininkus (37:38), dar 9 taškai leido „Lietkabeliui“ pirmą kartą įgyti dviženklį pranašumą – 48:38. Jermaine’as Love’as tritaškiu paskutinėmis sekundėmis paskutinis tarė žodį pirmoje dvikovos dalyje – 41:48.

Po didžiosios pertraukos „Nevėžis“ startavo 7 taškais iš eilės – 47:48. Nors „Lietkabelis“ vėl truktelėjo (63:56), likus žaisti pusantros minutės kėdainiškiai išlygino rezultatą – 68:68. Maža to, Paulius Petrilevičius dar ir išvedė savo ekipą į priekį, kuri po trijų kėliniai nežymiai, bet jau pirmavo – 70:68.

Lemiamame ketvirtyje prabėgus 3 minutėms šeimininkai įgijo 5 taškų persvarą – 77:72. „Lietkabelis“ neketino varžovų paleisti į priekį ir Kšištofas Lavrinovičius pataikė svarbų tritaškį – 75:77. Netrukus panevėžiečiai ir atstatė pusiausvyrą – 79:79. „Nevėžis“ toliau negalėjo rasti kelių varžovų krepšio link ir taškų nepelnė net 5 minutes. Tuo pasinaudojęs „Lietkabelis“ išsivežė pergalę iš Kėdainių.

„Nevėžis“: Toni Prostranas 23 (5/7 tritaškiai, 7 rez. perd.), Karolis Petrukonis 16, Justas Sinica 9 (3/6 tritaškiai).

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 17 (8 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 16, Lorenzo Williamsas 14, Kšištofas Lavrinovičius 10 (5 atk. kam., 4 rez. perd.), Žygimantas Skučas 9 (5 atk. kam.).