Užtikrintai nugalėti LKL vicečempionai

2016 11 19

Puikią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) rungtynėse pasiekė išvykoje žaidusi Panevėžio „Lietkabelio“ (9/3) komanda 77:67 (25:8, 17:25, 20:18, 15:16) nugalėjo Klaipėdos „Neptūno“ (6/6) krepšininkus, kuri nė karto taip ir nepirmavo.

Per pirmąsias 3 minutes „Lietkabelis“ varžovams neleido įmesti taškų ir tai leido išsiveržti į priekį – 7:0. 7-ąją minutę panevėžiečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 17:7. Tuo svečiai apsiriboti neketino, kadangi atkarpą pratęsė iki 10:1 ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių buvo toli priekyje – 25:8.

Antrajame ketvirtyje toliau situaciją kontroliavo „Lietkabelis“ – 30:13 prabėgus 4 minutėms. „Neptūną“ į priekį ėmė traukti Jimmy Baronas, kuris iniciavo spurtą, kuris leido po ilgesnės pertraukos sumažinti deficitą iki vienženklio skaičiaus – 28:37. Skirtumas nepakitęs išliko ir įpusėjus rungtynėms – 42:33.

Po didžiosios pertraukos Jerai‘us Grantas pasižymėjo dvitaškiu (35:42), bet „Lietkabelis“ pelnė 7 taškus be atsako ir vėl pabėgo į priekį – 49:35. „Neptūnas“ sustabdė įsibėgėjusius svečius ir 26-ąją minutę sumažino atsilikimą iki 9 taškų – 47:56. Gintaro Leonavičiaus taškai leido panevėžiečiams sėkmingai baigti kėlinį, po kurio jų pranašumas siekė 11 taškų – 62:51.

Lemiamame ketvirtyje toliau visas vadžias savo rankose laikė „Lietkabelis“ – sužaidus 5 minutėms skirtumas tarp ekipų siekė 14 taškų – 70:56. J.Baronas vėl ėmėsi iniciatyvos ir pelnė uostamiesčio komandai 5 taškus iš eilės – 61:70. Puolime įstrigę panevėžiečiai keturias minutes nepelnė taškų, o tylą nutraukė Lorenzo Williamso baudos metimas (71:61), po kurio J.Grantas atsakė dvitaškiu (63:71), bet tas pats L.Williamsas šį kartą buvo tikslus (73:63), taip įtvirtindamas „Lietkabelio“ pergalę.

„Neptūnas“: Jimmy Baronas 22 (5/13 tritaškiai), Jerai‘us Grantas 18 (7 atk. kam.), Martynas Mažeika 10.

„Lietkabelis“: Mindaugas Lukauskis 16 (6 atk. kam.), Gintaras Leonavičius 14, Benas Madgenas 11, Simas Galdikas 10, Žygimantas Skučas 9.