Turnyras Liepojoje pradėtas nesėkme

2016 09 09

Nesėkme draugišką šešių komandų turnyrą Liepojoje pradėjo Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris 71:96 (15:30, 17:16, 20:28, 19:22) nusileido Ventspilio „Ventspils“ krepšininkams.

Šiame turnyre panevėžiečiams nepadės nugaros skausmus jaučiantis ir dėl to namuose likęs Darjušas Lavrinovičius.

Antrąjį susitikimą „Lietkabelis“ žais šeštadienį 16.00 valandą su Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ ekipa, kuri ketvirtadienį 91:101 nusileido „Ventspils“. Beje, su rusais panevėžiečiams reikės kovoti vienoje Europos taurės grupėje.

„Ventspils“ nuo pat dvikovos pradžios šovė į priekį – 11:4. Prabėgus 6 minutėms latviai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 17:6. Panevėžiečiai pelnė 4 taškus be atsako (10:17), o po Lorenzo Williamso tritaškio buvo dar arčiau – 13:19. Per paskutines dvi kėlinio minutes svečiai nesusitvarkė su varžovais gynyboje ir pralaimėjo atkarpą 0:9, o ketvirtis baigėsi „Lietkabeliui“ atsiliekant 15:30.

Antrojo ketvirčio pradžioje toliau viskas vyko pagal Ventspilio ekipos planą – 36:17. „Lietkabelis“ suaktyvino gynybą ir tai davė vaisių – atkarpa 5:0 leido priartėti – 22:36. Panevėžiečiai toliau artėjo varžovų link ir skirtumas ištirpo iki 11 taškų – 32:43. Vis dėlto per likusį laiką svečiams pasižymėti niekaip nepavyko, o „Ventspils“ tuo pasinaudojo – 46:32.

Po didžiosios pertraukos Simas Galdikas pelnė 4 taškus iš eilės (36:46), bet „Ventspils“ surengė spurtą 11:0 ir pirmą kartą jų pranašumas peržengė 20 taškų ribą – 57:36. „Lietkabelis“ vėl sugebėjo sumažinti atsilikimą (45:59), bet latviai jį greitai atstatė iki buvusios žymos – 67:47. Pasibaigus trims kėliniams „Lietkabelio“ deficitas siekė 22 taškus – 52:74.

Lemiama atkarpa prasidėjo 7 „Lietkabelio“ taškais – 59:74. Čia pat „Ventspils“ atsakė dviem tritaškiais – 80:59. Per likusį laiką didelių pokyčių neįvyko, todėl nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė Latvijos klubo pergalę 96:71.

„Ventspils“: Cheikhas Mbodji 20, Edgaras Želionis 15 (5 atk. kam.), Willie Deane‘as 14.

Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 15 (19 min.), Simas Galdikas 12 (7 atk. kam.), Donatas Tarolis 9 (5 atk. kam.), Benas Madgenas 8 (4/10 metimai), Lorenzo Williamsas 7 (4 rez. perd., 3 kld.).