Sezono starto dramoje – pergalė prieš šalies čempioną „Žalgirį“

2016 09 22

Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) vyko gražios rungtynės tarp Panevėžio „Lietkabelio“ ir čempiono Kauno „Žalgirio“. Čia po labai atkaklios kovos pergalę šventė šeimininkas „Lietkabelis“ – 90:86 (22:17, 30:22, 17:29: 21:18).

Leo Westermanno taškai buvo pirmieji žalgiriečių sąskaitoje (5:3), tačiau „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį – 9:7. Kšištofas Lavrinovičius dar padidino skirtumą (12:7) ir kėlinio eigoje jis dar išaugo – 22:15. Po pirmojo kėlinio panevėžiečiai pirmavo 22:17.

Dar penki taškai paeiliui leido šeimininkams įgauti dviženklį pranašumą (27:17), tačiau tada porą tritaškių smeigė Artūras Milaknis – 25:31. Tritaškiai ir „Lietkabeliui“ leido neiššvaistyti pranašumo (39:30), o įpusėjus kėliniui šeimininkų pranašumas vėl buvo apvalesnis – 46:34. Simas Galdikas ir Žygimantas Janavičius dar smeigė po tolimą metimą ir taip baigėsi antras ketvirtis – 52:39.

Žalgiriečiai ėmė po truputį taisyti padėtį (45:56) ir iš dviženklio deficito išsikapstyti pavyko – 51:60. Dar keturi taškai paeiliui skirtumą sumažino jau tik iki 6 taškų – 57:63. A.Milaknio bei Renaldo Seibučio tritaškiai greitai iki minimumo ištirpdė deficitą (64:65), Augusto Lima rezultatą išlygino, o Brockas Motumas – persvėrė – 68:66. L.Williamsas dar smeigė tritaškį ir „Lietkabelis“ turėjo 1 taško pranašumą – 69:68.

Nors žalgiriečiai vėl susigrąžino persvarą (73:71), rezultatą išlygino Kšištofas Lavrinovičius – 73:73. Svarbius „Žalgiriui“ taškus pelnė Antanas Kavaliauskas, bet tuomet pataikė ir Žygimantas Janavičius – 75:75. Pora atakų pastrigo, tačiau likus puspenktos minutės tolimą metimą smeigė brolis – 78:75. Tikslus po minutės pertraukėlės buvo Paulius Jankūnas (77:78), tritaškį pataikė ir A.Milaknis – 80:78. Likus pusantros minutės, Ž.Janavičius smeigė tritaškį (81:80), tačiau tada „Lietkabelis“ prasižengė A.Milakniui atakuojant iš toli. Šis pataikė dvi baudas (82:81), bet sulaukė Ž.Skučo atsako – 83:82.

Liko minutė, per kurią baudas sumetė ir P.Jankūnas, ir K.Lavrinovičius – 85:84. Šarūnas Jasikevičius, likus 20 sekundžių, paprašė pertraukėlės. Po jos baudas pataikė M.Lukauskis (87:84), Lukas Lekavičius – taip pat. Liko 11 sekundžių, o komandas skyrė taškas – 87:86. Tuo tarpu G.Leonavičiaus ranka sykį sudrebėjo ir tuomet panevėžiečiai buvo priekyje 88:86. Likus 3 sekundėms minutės pertraukėlės paprašė „Lietkabelis“ ir po jos paskutinę akimirką prasižengė Edgaras Ulanovas. Ž.Janavičius pataikė baudas ir pergalė atiteko „Lietkabeliui“ – 90:86.

„Žalgiris“: A.Milaknis 18, P.Jankūnas 13, L.Westermannas 12, A.Kavaliauskas ir E.Ulanovas – po 10, A.Lima (10 atk. kam.) – 7.

„Lietkabelis“: Ž.Janavičius 15, K.Lavrinovičius 14, M.Lukauskis 13 (7 rez. perd., 8 išpr. praž.) L.Williamsas ir Ž.Skučas (7 atk. kam.) – po 11, G.Leonavičius 9.