Pusfinalis pralaimėtas – laukia kova dėl bronzos

2018 06 03

Panevėžio „Lietkabelio“ komandai Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) pusfinalio serijoje nepavyko nugalėti Kauno „Žalgirio“. Ramūno Butauto auklėtiniai išvykoje 64:83 (7:18, 17:24, 15:24, 25:17) nusileido šalies čempionams ir pralaimėjo seriją 0:3.

Kovą dėl bronzos „Lietkabelis“ Klaipėdoje arba Vilniuje pradės lygiai po savaitės – birželio 10-ąją.

Rungtynės prasidėjo atsargiai ir nerezultatyviai, o tik įpusėjus pirmajam ketvirčiui Kevinas Pangosas tritaškiu išlygino rezultatą – 7:7. Vėliau „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą gynyboje ir pratęsęs spurtą atitrūko 15:7. Kauniečiai ir toliau kietai gynėsi, Vasilje Micičius stabdydamas greitą ataką gavo stiprų smūgį į nosį, tačiau tai pasiteisino ir „Žalgiris“ toliau tolo – 18:7.

Antrojo kėlinio pradžioje „Lietkabelio“ tylą nutraukė Lukas Aukštikalnis, o netrukus skirtumas sumažėjo iki dešimties – 12:22. Dar vienas „Žalgirio“ spurtas padėjo vėl nežymiai truktelėti į priekį, o tritaškį netrukus pridėjo Artūras Milaknis – 36:21. Vėliau skirtumas tik išaugo – 42:24.

Trečiajame kėlinyje „Žalgiris“ netruko susikrauti 20 taškų pranašumą ir tada situacija kiek stabilizavosi. Skirtumas pagaliau žymiau ūgtelėjo tik kėliniui besibaigiant tritaškį įsūdžius Aaronnui White‘ui – 62:36. Amerikietis pelnė ir paskutiniuosius taškus trečiajame ketvirtyje – 64:37.

Ketvirtasis kėlinys liko tik formalumas, tačiau teisėjų sprendimais nepatenkintas Š. Jasikevičius būtent jo metu gavo dvi technines pražangas ir buvo išvarytas iš aikštės. „Lietkabelis“ pasinaudojo kauniečių atsipalaidavimu ir faktu, kad už šoninės linijos nebėra Š. Jasikevičiaus ir ketvirtąjį kėlinį laimėjo 25:17.

„Žalgiris“: Aaronas White‘as 21 (6 atk. kam.), Paulius Jankūnas 14 (6 atk. kam.), Kevinas Pangosas 8.

„Lietkabelis“: Donatas Tarolis (4 atk. kam.) ir Žanis Peineris (5 atk. kam.) po 13, Lorenzo Williamsas 11 (4 rez. perd.).