Po pergalės Makedonijoje – bilietas į kitą Europos taurės etapą!

2016 11 16

Panevėžio „Lietkabelio“ (3/2) komanda jau debiutiniame Europos taurės turnyro sezone prasibrovė į antrąjį etapą. Kazio Maksvyčio auklėtiniai trečiadienį A grupės rungtynėse išvykoje 87:80 (21:20, 25:12, 16:17, 25:31) pranoko Skopjės MZT (0/4) krepšininkus.

„Lietkabelis“ startavo geriau (5:2), bet šeimininkai greitai išsiveržė į priekį – 7:5. Užsimezgusi kova taškas į tašką vyko didžiąją pirmojo kėlinio dalį, kol po Žygimanto Janavičiaus tritaškio svečiai pirmavo daugiau nei vienu metimu – 21:16. Per likusias pusantros minutės panevėžiečiai nepasižymėjo ir tuo pasinaudojusi MZT priartėjo – 20:21.

Antrajame ketvirtyje Makedonijos čempionai susidūrė su puikia „Lietkabelio“ gynyba, todėl 5 minutes nepelnė nė taško, o tuo pasinaudoję panevėžiečiai susikrovė dviženklį pranašumą – 33:20. Prasidėjus paskutinei minutei Kazio Maksvyčio kariauna atitrūko iki 16 taškų (44:28), o įpusėjus mačui skirtumas beveik nepakito – 46:32.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ neketino atsipalaiduoti. Priešingai, svečiai kėlinį pradėjo pelnydami 10 taškų be atsako (56:32) ir taip susikrovė jau triuškinantį pranašumą. MZT krepšininkai lengvai pasiduoti neketino, todėl atsakė atkarpa 11:2, kuri leido beveik per pusę sumažinti atsilikimą – 43:58. „Lietkabeliui“ nesisekė įveikti oponentų gynybos, todėl šie iki kėlinio pabaigos dar labiau priartėjo – 49:62.

Lemiamą atkarpą sėkmingai pradėjęs „Lietkabelis“ atsiplėšė (66:51), bet Skopjės ekipa pelnė 8 taškus be atsako ir atkūrė intrigą – 59:66. Nors Mindaugas Lukauskis pataikė svarbų tritaškį (69:59), svečiams kelias minutes nepavyko pasižymėti ir MZT tuo pasinaudojo – 64:69. Likus 4 minutėms Gintaras Leonavičius ir Kšištofas Lavrinovičius smeigė po tolimą metimą – 75:66. Prasidėjus paskutinei minutei „Lietkabelis“ pirmavo 5 taškais (80:75), o M.Lukauskis puikiai prasiveržė krepšio link ir pelnė taškus – 82:75. Per likusį laiką lietuviai išlaikė pranašumą ir šventė istorinę pergalę.

MZT: Danielis Clarkas (9 atk. kam.) ir Stefanas Sinovecas po 20, Xavieras Thamesas 16, Joshas Scottas 12 (9 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Gintaras Leonavičius 19 (9 atk. kam., 31 naud. bal.), Mindaugas Lukauskis 16 (6 atk. kam.), Donatas Tarolis 13 (13 min.), Lorenzo Williamsas 11 (8 rez. perd.).