Po dramatiškos kovos nusileista Kroatijos čempionams

2016 11 23

Europos taurės turnyre Panevėžio „Lietkabelis“ (3/3) po dramatiškos kovos namuose 68:69 (16:17, 16:22, 16:14, 20:16) nusileido Zagrebo „Cedevita (4/2).

Šis pralaimėjimas reiškia, kad „Lietkabelis“ A grupėje į antrąją vietą praleido „Cedevita“, kuri dabar savo sąskaitoje turi pergale daugiau.

Pirmosiomis mačo minutėmis aikštelėje užvirė atkakli kova taškas į tašką. Ketvirčiui įpusėjus, panevėžiečiai surengė atkarpą 7:0 ir įgijo 5 taškų pranašumą (14:9). Šeimininkams dar labiau atitrūkti neleido iniciatyvos „Cedevita“ gretose ėmęsis Luka Babičius. Jis įkvėpė svečius atkarpai 8:2, kuria pabaigę pirmąjį kėlinį, jie pirmavo minimaliu skirtumu – 17:16.

Antrojo ketvirčio pradžioje panevėžiečiai pelnė 5 taškus be atsako ir vėl išsiveržė į priekį (21:19). Netrukus rimtų problemų „Lietkabelio“ gynybai ėmė kelti RaShadas Jamesas. Jis įkvėpė svečius sėkmingai atkarpai, o estafetę vėliau perėmė Marko Tomasas ir Marko Arapovičius (31:26). Abu šie kroatai pelnė paskutinius 13 kėlinio taškų savo ekipai ir padidino „Cedevita“ atotrūkį iki 7 taškų – 39:32.

Po didžiosios pertraukos M.Arapovičius ir M.Tomasas ir toliau kėlė rimtų problemų panevėžiečiams. Jų rezultatyvūs išpuoliai leido „Cedevita“ įgyti 12 taškų persvarą (46:34). Antroje ketvirčio dalyje iniciatyvos „Lietkabelio“ gretose ėmėsi B.Madgenas, kuriam pavyko sušvelninti skirtumą iki vienženklio skaičiaus (42:51). Vėliau sekė Donato Tarolio tritaškis, Žygimanto Janavičiaus dvitaškis ir taikli Kšištofo Lavrinovičiaus bauda – „Lietkabelis“ pastebimai priartėjo – 48:53.

Lemiamą kėlinį ir vėl geriau pradėjo „Cedevita“ – M.Tomasas smeigė dar vieną tritaškį, o L.Babičius supjaustė gynybą aštriu reidu (58:48). Sužaidus pustrečios minutės, „Lietkabelis“ pakilo į šturmą ir sumažino deficitą iki 4 taškų (54:58). Likus keturioms minutėms, Mindaugo Lukauskio tritaškis priartino panevėžiečius per vieną metimą (57:59). Galiausiai, K.Lavrinovičius rezultatą išlygino (59:59). Sunkiu momentu „Cedevita“ ir vėl truktelėjo L.Babičius ir M.Tomasas (64:59). Prasidėjus paskutinei minutei, du taškus su pražanga pelnė M.Arapovičius (67:62). Kitoje atakoje skirtumą dar vienu tritaškiu mažino B.Madgenas (65:67). Tada L.Babičius prametė tritaškį, tačiau panevėžiečiai nesugebėjo atkovoti kamuolio ir suteikė dar vieną šansą varžovams. Prie baudų metimo linijos stojusio M.Tomaso rankos nedrebėjo (69:65). Likus sekundei, L.Williamsas dūrė tritaškį, tačiau jis įtakos mačo baigčiai jau nebeturėjo – 68:69.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 16, Benas Madgenas 15 (9 atk. kam.), Mindaugas Lukauskis 10, Žygimantas Skučas 8 (6 atk. kam.).

„Cedevita“: Marko Tomasas 23, Marko Arapovičius 11 (6 atk. kam.), Luka Babičius 10 (6 atk. kam.), Miro Bilanas 9 (8 atk. kam.).