Pirmasis Europos taurės etapas baigtas ketvirtoje A grupės vietoje

2016 12 07

Europos taurės A grupės paskutinėse rungtynėse Panevėžio „Lietkabelis“ (3/5) namuose 73:92 (20:29, 23:16, 11:27, 19:20) neprilygo Las Palmo „Gran Canaria“ (6/1) krepšininkams.

Panevėžiečiai pateko į antrąjį Europos taurės etapą kaip ketvirta A grupės komanda.

Rungtynes atkarpa 7:0 pradėjo „Gran Canaria“. Tada iniciatyvos panevėžiečių gretose ėmėsi Benas Madgenas, kurio penki taškai paeiliui leido skirtumą sumažinti (5:9). Kiek vėliau „Lietkabeliui“ pavyko pelnyti 4 taškus be atsako ir priartėti per vieną metimą (11:13). Tačiau tada svečiai vėl spurtavo ir pabėgo 18:11. Antroje ketvirčio dalyje prie australo prisijungė Kšištofas Lavrinovičius. Labiausiai jo pastangomis „Lietkabelis“ neleido Las Palmo krepšininkams atitrūkti (18:22). Kėlinį pabaigė galingas Royce’o O’Nealo dėjimas ir sudėtingas Xavi Rabasedos tritaškis sulig sirena – 29:20.

Antrąjį ketvirtį pradėjo du svečių tolimi šūviai, padidinę jų atotrūkį iki dviženklio (35:22). „Lietkabelio“ gyvybę palaukė ir toliau sėkmingai rungtyniavęs K.Lavrinovičius. Ketvirčiui įpusėjus, panevėžiečiams pavyko pristabdyti „Gran Canaria“ puolimo mašiną ir sumažinti deficitą iki 9 taškų (32:41). Likus žaisti apie tris minutes, šeimininkų komandoje ir vėl blizgėjo B.Madgenas, kurio 5 taškų atkarpa leido priartėti dar labiau (37:43). Likus minutei, K.Lavrinovičius pelnė du taškus su pražanga, o vėliau trečiąją Andžejaus Pasečniko baudą išprovokavo Žygimantas Skučas. Sėkminga serija leido „Lietkabeliui“ pradėti kvėpuoti varžovams į nugaras (41:45). Pirmąją mačo dalį pabaigė dar vienas sėkmingas K.Lavrinovičiaus epizodas, sumažinęs „Lietkabelio“ deficitą iki 2 taškų – 43:45.

Po didžiosios pertraukos „Gran Canaria“ išsitraukė naują kozirį – puolėją Royce’ą O’Nealą, kuris surinko 5 taškus be atsako (50:43). Trečiąjį kėlinį svečiai pradėjo spurtu 11:0 (56:43). Sužaidus beveik penkias minutes, ledus „Lietkabelio“ puolime pralaužė K.Lavrinovičius (45:56). Deja, košmariška situacija atakuojant varžovus nesikeitė. „Lietkabelis“ niekaip negalėjo pelnyti taškų, o Sasu Salino 5 taškų atkarpa leido svečiams gerokai pabėgti (64:45). Paskutinėmis ketvirčio minutėmis panevėžiečiai atsipeikėjo, tačiau tai rimtos įtakos jų deficitui neturėjo – 54:72.

Ketvirtajame kėlinyje „Gran Canaria“ krepšininkams buvo belikę sutvarkyti formalumus. Grupės etapo kovas „Lietkabelis“ baigė pralaimėjimu 73:92.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 20 (5 atk. kam.), Benas Madgenas 14, Žygimantas Janavičius 11 (5 atk. kam.), Donatas Tarolis 7.

„Gran Canaria“: Kyle’as Kuricas 20, Royce’as O’Nealas 13 (7 atk. kam.), Darko Planiničius 12, Sasu Salinas 10.