Naujienos

„One Team“ projekte „Lietkabelio“ atstovai pasakojo apie kūrybiškumo svarbą

2018 02 09

Panevėžio „Lietkabelio“ klubas tęsia dalyvavimą Eurolygos inicijuotame socialiniame projekte „One Team“. Šią savaitę įvyko ketvirtasis projekte dalyvaujančių Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų jaunuolių, krepšinio klubo ir projekto partnerių – Panevėžio kolegijos atstovų susitikimas.

Su globos namų auklėtiniais susitiko ir, kaip visada, žaismingai ir šiltai bendravo „One Team“ ambasadoriai – „Lietkabelio“ vyr. treneris Ramūnas Butautas, žaidėjai Lorenzo Williamsas, Gintaras Leonavičius bei Donatas Tarolis.

Kartu su susirinkusiais daktarė Jūratė Baltušnikienė diskutavo apie tai, koks šiais laikais yra svarbus kūrybiškumas. Neseniai Pasaulio Ekonomikos Forumas paskelbė, kad laikas mokinius ruošti „ateities darbams.“

Pokalbyje buvo pažymėta, kad kūrybiškumas svarbiausių įgūdžių dešimtuke per penkerius metus iš dešimtos pozicijos šoktelėjo į trečiąją.

Buvo pateiktas pavyzdys, kaip Naujojoje Zelandijoje vieni vaikai išmoko skaityti penkerių, o kiti – septynerių. Būdami 11-os vaikai skaito vienodai, bet septynerių išmokę skaityti vaikai parodė aukštesnį suprato lygį.

Susitikimo pabaigoje pačios geriausios vaikų emocijos, plačios šypsenos veiduose ir noras kuo ilgiau pabūti kartu – pats geriausias atpildas visiems dalyvaujantiems projekte „One Team“. Drąsiai galime teigti, kad kaskart susitikę geriau pažįstame vieni kitus ir vis labiau jaučiamės viena galinga komanda.

„One Team“ projekto pagrindinis tikslas – socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių integravimas ir ugdymas pasitelkiant krepšinį. Vykdant programą ne tik žaidžiamas krepšinis, įvairūs sporiniai žaidimai, bet ir diskutuojama jaunimui aktualiomis temomis.

„Lietkabelio“ ir Eurolygos įgyvendinamas projektas „One Team“ tęsis du mėnesius: iš viso bus suorganizuoti aštuoni projekto dalyvių susitikimai. Planuojama, kad iš viso projekte dalyvaus apie 30 Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtinių. Eurolygos inicijuotame ir visų Eurolygos bei Europos taurės klubų vykdomame projekte iš viso jau dalyvavo per 14 tūkst. žmonių iš 40 šalių.

2021-2022: