Niekada nenuleisti rankų: Prienuose pasiekta įspūdinga pergalė

2016 10 15

Dramatišką pergalę Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) rungtynėse pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (5/2) klubas, išvykoje 85:75 (16:14, 12:25, 24:19, 19:13, 14:4) po pratęsimo patiesęs Prienų–Birštono „Vytauto“ (3/4) krepšininkus.

Šioje dvikovoje negalėjo rungtyniauti čiurnos traumą patyręs Simas Galdikas, o ant parketo nepasirodė ir dar žaisti nepasiruošęs Darjušas Lavrinovičius. Maža to, antrajame kėlinyje už ginčus su arbitrais iš aikštės buvo išvarytas Gintaras Leonavičius.

„Lietkabelis“ nuo pat dvikovos pradžios šovė į priekį ir sužaidus beveik 5 minutes susikrovė dviženklį pranašumą – 12:2. Netrukus panevėžiečiai buvo dar toliau (14:2), bet tada „Vytautas“ laimėjo atkarpą 9:0 ir beveik pasivijo varžovus – 11:14. Skirtumas išliko beveik nepakitęs sužaidus pirmąsias dešimt minučių – 16:14 priekyje išliko svečiai.

Antrajame ketvirtyje šeimininkai išlygino rezultatą – 18:18. Nors po Kšištofo Lavrinovičiaus dvitaškio su pražanga „Lietkabelis“ vėl pirmavo (21:18), bet „Vytauto“ spurtas 16:0 leido jiems susikrauti dviženklį pranašumą – 34:21. Maža to, iš aikštės buvo išvarytas Gintaras Leonavičius. Įpusėjus susitikimui Virginijaus Šeškaus auklėtiniai pirmavo 39:28.

Po didžiosios pertraukos sužaidus 3 minutes tarpusavyje susikibo Žygimantas Skučas ir Saulius Kulvietis. Teisėjai nusprendė iš aikštės pašalinti šeimininkų puolėją. Svečiai pasinaudojo situacija ir sumažino atsilikimą – 43:48. Prasidėjus paskutinei minutei panevėžiečiai ištirpdė deficitą iki vieno metimo (52:54), tačiau per likusį laiką dvi tikslias atakas surengęs „Vytautas“ vėl kiek atitrūko – 58:52.

Sužaidus 2 minutes „Vytautas“ pirmavo 9 taškais (63:54), bet į lemiamą šturmą kilęs „Lietkabelis“ 35-ąją minutę sugrįžo į rungtynes – 62:63. Likus 2 minutėms Mindaugas Lukauskis realizavo abi baudas ir ekipas teskyrė 1 taškas – 67:68. Likus 10 sekundžių prieniškiai nesurengė atakos ir kamuolys atiteko panevėžiečiams. Lorenzo Williamsas tritaškiu galėjo išplėšti pergalę, bet jo metimas pro šalį. Laimei, laiku ir vietoje atsidūręs Donatas Tarolis išplėšė pratęsimą – 71:71.

Jo metu L.Williamsas pradėjo traukti komandą paskui save, o 5 taškų persvarą įgijęs „Lietkabelis“ keliskart apsigynė, Benas Madgenas paskutinėmis sekundėmis dar įsmeigė tritaškį – 85:75.

„Vytautas“: Artūras Valeika 17 (10 atk. kam.), Vytenis Lipkevičius 14 (9 atk. kam., 5 rez. perd.), Saulius Kulvietis 12, Mindaugas Kupšas 8.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 25 (9 atk. kam., 11 išprov. praž., 39 naud. bal.), Lorenzo Williamsas 17 (5 atk. kam., 6 rez. perd.), Mindaugas Lukauskis 12 (6 atk. kam.), Žygimantas Skučas 8.