Kovingame ir atkakliame mūšyje – nesėkmė sostinėje prieš „Lietuvos rytą“

2016 09 28

Pirmąjį pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (2/1) klubas, kuris išvykoje 66:68 (21:15, 15:27, 16:9, 14:17) nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ (3/0) krepšininkams.

„Lietkabelio“ komanda dvi pirmąsias minutes neleido pelnyti taškų sostinės ekipai ir „Lietuvos rytui“ atsiliekant 0:5 Tomas Pačėsas nusprendė prašyti minutės pertraukėlės. Pirmuosius taškus šeimininkai pelnė tik praėjus trims minutėms, tačiau tuomet pavyko perlaužti žaidimą bei po Deivido Gailiaus tritaškio ir Davido Logano sėkmingos atkarpos jau pirmavo „Lietuvos rytas“ – 11:9. Šeši taškai paeiliui sugrąžino pranašumą „Lietkabeliui“ (17:14), o po pirmojo kėlinio svečiai pirmavo 21:15.

D.Loganas buvo bene vienintelis sostinės klubo žaidėjas, tempęs komandą pirmyn ir pelnęs jau 15-ąjį tašką – 23:26. Kuomet po Mindaugo Lukauskio tritaškio panevėžiečiai pirmavo 31:25, skirtumą vėl apmažino šeimininkai: po Drew Gordono ir Adamo Lapetos metimų komandas skyrė tik 2 taškai – 29:31. Minimaliai „Lietkabelis“ pirmavo likus dviem minutėms, o pratęsęs gerą atkarpą D.Gailius sugrąžino pranašumą savo komandai – 38:36. Antruoju lyderiu tapęs D.Gailius siautė toliau ir po antrojo kėlinio „Lietuvos rytas“ priekyje buvo 42:36.

Tolimi metimai užtikrino „Lietuvos rytui“ gana saugų pranašumą (48:37), tačiau „Lietkabelio“ spurtas 8:0 ramybę sudrumstė – 45:48. Likus kiek daugiau nei minutei trečiame ketvirtyje rezultatas buvo lygus (49:49), o baudų metimais vėl „Lietkabelį“ į priekį išvedė Donatas Tarolis – 51:49. Ketvirtį tiksliu metimu dar spėjo baigti Artūras Jomantas, tad po jo tvyrojo lygybė – 51:51.

Komandos keitėsi taikliomis atakomis, todėl skirtumas svyravo nežymiai, tačiau „Lietuvos rytas“ vis tiek saugojo turimą persvarą – 59:54. Įpusėjus ketvirčiui skirtumas siekė 3 taškus (61:58), o netrukus – vos vieną – 61:60. Simas Galdikas dėjimu sudrebino lanką (62:63), o „Lietuvos rytui“ surengus ataką, vėl paruošė atsakymą – 64:65. Žygimantas Skučas persvėrė rezultatą (66:65), tačiau baudas sumetė Drew Gordonas, kuomet liko tik 35 sekundės – 67:66. „Lietkabelis“ turėjo kelis bandymus pataikyti į krepšį, tačiau to nepadarė, o tuo tarpu baudų mesti stojo Artūras Gudaitis. Ataka priklausė svečiams, bet jie buvo netikslūs ir pergalę šventė sostinės klubas

„Lietuvos rytas“: D.Loganas 22, D.Gailius 21 (7 atk. kam.), D.Gordonas 11 (9 atk. kam.), A.Jomantas 4 (10 atk. kam.).

„Lietkabelis“: S.Galdikas 16, B.Madgenas 11, D.Tarolis 8, M.Lukauskis 6 (6 atk. kam.).