Kėdainiuose – lengva pergalė, ketvirtfinalyje laukia „Vytautas“

2017 04 26

Lengva pergale Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) reguliaraus sezono kovas baigė Panevėžio „Lietkabelio“ (25/11) ekipa, kuri išvykoje 95:71 (26:20, 18:16, 23:16, 28:19) neturėjo problemų su Kėdainių „Nevėžio“ (7/29) krepšininkais.

Ketvirtfinalyje „Lietkabelio“ laukia Prienų–Birštono „Vytauto“ barjeras. Pirmasis mačas – balandžio 30-ąją „Cido“ arenoje.

Pirmuosius taškus „Lietkabelis“ pelnė prabėgus kiek daugiau nei 3 minutėms – 2:7. Kiek vėliau atkarpa 9:0 leido svečiams pirmą kartą išsiveržti į priekį – 15:10. Trečiąjį tritaškį per kėlinį įmetęs Lorenzo Williamsas suteikė savo ekipai jau 8 taškų persvarą (21:13), kurią „Nevėžis“ iki ketvirto pabaigos priartėjo tik nežymiai – 20:26.

Antrajame kėlinyje „Lietkabeliui“ pavyko įgyti dviženklę persvarą, kai aikštelėje pasirodė Darjušas Lavrinovičius – 35:24. Po šio aukštaūgio tritaškio praraja buvo padidėjusi iki 16 taškų (44:28), tačiau per likusias 2 minutes Panevėžio ekipa nepelnė nė taško, o tuo pasinaudoję kėdainiškiai lygiai per pusę sumažino deficitą – 36:44.

Po didžiosios pertraukos KMT vicečempionai vėl susigrąžino žaidimo vadeles į savo rankas, o atkarpa 7:0 leido vėl atitrūkti – 57:41. Sėkminga gynyba toliau leido „Lietkabeliui“ tolti ir 29-ąją minutę buvo pasiekta nauja rekordinė žyma – 64:44. Vis dėlto kėlinio pabaiga kiek sėkmingesnė buvo „Nevėžiui“ – 50:67.

Per paskutines 10 žaidimo minučių „Lietkabelis“ neketino mažinti apsukų, kadangi toliau ruošėsi atkrintamosioms varžyboms. Susikaupimas ir kibi gynyba leido dar labiau padidinti pranašumą, kuris nuaidėjus finalinei sirenai buvo 24 taškai – 95:71.

„Nevėžis“: Ivanas Smiljaničius 17 (5/11 tritaškiai, 5 atk. kam.), Ignas Vaitkus 14, Jermaine‘as Love‘as 12 (7 rez. perd.), Antanas Bertašius 9 (7 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Lorenzo Williamsas 16 (4/6 tritaškiai, 6 rez. perd.), Kšištofas Lavrinovičius 15, Benas Madgenas 14, Darjušas Lavrinovičius 13 (15 min.), Donatas Tarolis 11.