Karaliaus Mindaugo taurėje iškovoti sidabro medaliai!

2017 02 19

Panevėžio „Lietkabelio“ komandai Karaliaus Mindaugo taurės iškovoti nepavyko. Kazio Maksvyčio auklėtiniai finale 63:84 (10:18, 23:16, 17:28, 13:22) nusileido Kauno „Žalgiriui“ ir pirmą kartą istorijoje pasidabino sidabro medaliais.

Susitikimą „Žalgiris“ pradėjo geriau – 5:0.  Su startiniu jauduliu susitvarkę panevėžiečiai atsakė savo sėkminga atkarpa ­– 5:6 prabėgus 4 minutėms. Turnyro šeimininkai spurto 9:0 ir atitrūko – 16:7. Per likusį laiką Donatas Tarolis pataikė tritaškį, o į jį atsakė dvitaškiu Brockas Motumas – 18:10.

Antrajame kėlinyje sužaidus 5 minutes „Lietkabelis“ beveik visiškai ištirpdė turėtą deficitą – 20:22. Komandos keitėsi tiksliomis atakomis ir po Darjušo Lavrinovičiaus baudos metimo skirtumas buvo 3 taškai (24:27), tačiau „Žalgirio“ atkarpėlė 5:0 leido vėl kiek atitrūkti – 32:24. Po minutės pertraukėlės panevėžiečiai spurtavo 9:0 ir pirmą kartą išsiveržė į priekį – 33:32. Edgaro Ulanovo metimas baigė pirmąją mačo pusę – 34:33.

Po didžiosios pertraukos Donatas Tarolis pataikė tritaškį ir rezultatas buvo lygus (36:36), tačiau „Žalgiris“ pelnė net 13 taškų be atsako ir pirmą kartą šiame susitikime įgijo dviženklį pranašumą – 49:36. „Lietkabelis“ nesutriko ir antroje kėlinio dalyje po atkarpos 6:0 sugrąžino intrigą – 50:56. Per likusias 2 minutes taškus rinko tik šalies čempionai, kurie prieš lemiamą atkarpą valdė situaciją – 62:50.

Ketvirtąjį ketvirtį tritaškiu pradėjo Kevinas Pangosas (65:50), į ką „Lietkabelis“ turėjo savo atsakymą – 56:65. „Žalgiris“ pelnė 7 taškus be atsako – 72:56. Panevėžiečiai dar bandė gelbėtis, bet kauniečių tikslūs tritaškiai malšino visas viltis išsigelbėti. Finalinė sirena paskelbė tai, kad „Lietkabelis“ pirmą kartą klubo istorijoje laimėjo KMT sidabro medalius.

„Žalgiris“: Kevinas Pangosas ir Brockas Motumas po 14, Leo Westermannas 12, Edgaras Ulanovas ir Paulius Jankūnas po 10.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas ir Simas Galdikas po 11, Donatas Tarolis ir Kšištofas Lavrinovičius po 9, Darjušas Lavrinovičius 7.