Europos taurėje patirtas pirmas pralaimėjimas

2016 10 26

Panevėžio „Lietkabelio“ (2/1) krepšininkams nepavyko pratęsti pergalingo žygio Europos taurės turnyre.

Ruso Petro Gubanovo tritaškis paskutinę susitikimo akimirką rezultatu 72:75 (18:16, 23:23, 17:16, 14:20) privertė panevėžiečius namuose pripažinti Žemutinio Naugardo „Nižnij Novgorod“ (1/1) pranašumą.

Panevėžiečiams rungtynės prasidėjo sunkiai. Petras Gubanovas pelnė 5 taškus paeiliui ir leido rusams iškart įgyti persvarą (5:0). Pirmuosius taškus „Lietkabelis“ pelnė tik sužaidus apie 3 minutes (2:5). Vėliau aikštelėje pasirodęs Kšištofas Lavrinovičius ėmėsi iniciatyvos ir įmetė 8 taškus paeiliui, taip priartindamas panevėžiečius (10:12). Kėlinio pabaigoje iš K.Lavrinovičiaus estafetę perėmė Mindaugas Lukauskis, kurio sėkmingas žaidimas tapo svarbia atkarpos 8:2 dalimi. Po pirmųjų dešimties minučių „Lietkabelis“ pirmavo 18:16.

Antrąjį kėlinį pradėjo taiklus K.Lavrinovičiaus tritaškis, didinęs šeimininkų persvarą iki 5 taškų (21:16). Tačiau tada rusų komandoje į aikštelę žengė Ivanas Strebkovas, kuris įdūrė du tritaškius iš išvedė „Nižnij Novgorod“ į priekį (26:25). Kėliniui įpusėjus, po dar vieno taiklaus I.Strebkovo metimo, svečiai pirmavo 32:28. Tačiau tada „Lietkabelio“ gretose prabilo Benas Madgenas ir Žygimantas Janavičius. Jų dviejų tolimi šūviai išvedė panevėžiečius į priekį (36:35). Pirmąją mačo dalį pabaigė taiklus K.Lavrinovičiaus metimas su sirena, vėl sugrąžinęs „Lietkabeliui“ nedidelę persvarą – 41:39.

Po didžiosios pertraukos panevėžiečiams pabėgti mėgino neleisti DeAndre Kane’as (44:45). Tačiau ketvirčiui įpusėjus, iniciatyvos ėmėsi Žygimantas Skučas ir Simas Galdikas. „Lietkabelio“ aukštaūgiai inicijavo spurtą, kuris leido įgyti 7 taškų persvarą (58:51). Išlaikyti tokios persvaros panevėžiečiams nepavyko, nes kėlinį pabaigė taiklūs Siimo-Sanderio Venes ir P.Gubanovo metimai. Po trijų kėlinių „Lietkabelis“ buvo priekyje 58:55.

Ketvirtojo kėlinio pradžioje panevėžiečiams problemų ėmė kelti S.Vene, kuris išvedė „Nižnij Novgorod“ į priekį (60:58). „Lietkabeliui“ nesisekė pasinaudoti savo progomis, o įpusėjus ketvirčiui, svečiai pirmavo 66:60. Šeimininkus gelbėjo tritaškiais pratrūkęs Mindaugas Lukauskis (66:66). Panevėžiečius vėl į priekį išvedė Ž.Skučas, tačiau tada iškart sekė P.Gubanovo atsakas (72:70). Rezultatą išlygino S.Galdikas (72:72). Komandos santykius turėjo aiškintis lemiamomis akimirkomis. Klaidą padarė G.Leonavičius, o kitoje aikštelės pusėje mirtiną tritaškį dūrė P.Gubanovas. Progą išgelbėti „Lietkabelį“ turėjo M.Lukauskis, tačiau jo lemiamas metimas tikslo nepasiekė – „Nižnij Novgorod“ šventė pergalę75:72.

„Lietkabelis“: Kšištofas Lavrinovičius 17 (10 atk. kam., 29 naud. bal.), Mindaugas Lukauskis 13 (2/9 trit.), Žygimantas Skučas 11, Gintaras Leonavičius 8 (5 rez. perd.).

„Nižnij Novgorod“: Petras Gubanovas 20 (4/6 trit.), DeAndre Kane’as 17 (0/4 trit., 11 atk. kam.), Ivanas Strebkovas 11 (6 rez. perd.).