Antrą kartą sutriuškinta „Dzūkija“

2016 12 11

Užtikriną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) pasiekė išvykoje žaidę Panevėžio „Lietkabelio“ (12/3) klubas, kuris 87:67 (25:18, 22:18, 21:11, 19:20) sutriuškino Alytaus „Dzūkijos“ (4/11) krepšininkus.

Šioje dvikovoje nerungtyniavo „Lietkabelio“ kapitonas Mindaugas Lukauskis, kuriam buvo leista atsikvėpti ir susitvarkyti asmeninius reikalus.

Kiek sėkmingiau dvikovą pradėjo „Dzūkija“ – 7:4. Nežymiai, bet priekyje šeimininkai buvo iki pat 7-osios minutės (18:17), bet per likusį laiką pasižymėti nesugebėjo, o „Lietkabelis“ pelnė 8 taškus ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių jau pirmavo 25:18.

Antrajame kėlinyje sužaidus 2 minutes po Beno Madgeno dvitaškio su pražanga panevėžiečiai pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 32:22. Toliau svečiai tolo nuo alytiškių ir 17-ąją minutę skirtumas pasiekė 18 taškų žymą – 45:27. „Dzūkija“ neketino sudėti ginklų anksčiau laiko ir atsakė spurtu 9:0, po kurio deficitą sumažino pusiau – 36:45. Per likusį laiką dvitaškį įmetė Simas Galdikas ir komandos išėjo ilsėtis „Lietkabeliui esant priekyje 47:36.

Po didžiosios pertraukos prabėgus 5 minutėms „Dzūkija“ atsilikinėjo 9 taškais – 42:51. Tuomet Kazio Maksvyčio auklėtiniai spurtavo 12:2 ir atitrūko – 63:44. Kėlinys pasibaigė „Lietkabelio“ skirtumui perkopus 20 taškų ribą – 68:47.

Lemiamame ketvirtyje svečiai atitrūko dar labiau – 77:53. Tuomet šeimininkai spurtavo 9:0 ir taip atkarpė atsilikimą – 62:77. Po K.Maksvyčio paprašytos minutės pertraukėlės jo auklėtiniai greitai atstatė pranašumą (84:64) ir ramiai baigė dvikovą.

„Dzūkija“: Gediminas Navickas 14 (4/9 tritaškiai), Paulius Morkeliūnas 13, Alejandro Hernandezas 12 (9 atk. kam., 6 rez. perd.), Anatolijus Kaširovas 10.

„Lietkabelis“: Benas Madgenas 19 (4/5 tritaškiai, 8 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius 16 (6 atk. kam.), Žygimantas Janavičius 12 (3/4 tritaškiai), Lorenzo Williamsas 11 (3/3 tritaškiai).