Naujienos

Aiškūs potencialūs varžovai tiek atrankoje, tiek grupėje

2019 07 04

Ketvirtadienį Ženevoje ištraukti FIBA Čempionų lygos burtai, kurių metu savo varžovus sužinojo Panevėžio „Lietkabelis“.

Panevėžiečiai žygį pradės nuo antrojo atrankos etapo, kuriame susitiks arba Nikosijos „Keravnos“, arba Orhuso „Bakken Bears“ ekipa. „Keravnos“ tapo Kipro čempione, o „Bakken Bears“ laimėjo Danijos pirmenybes.

Pirmasis susitikimas bus žaidžiamas rugsėjo 26-ąją Danijoje arba Kipre, o atsakomosios rungtynės vyks „Cido“ arenoje. Į grupių etapą pateks ta komanda, kuri turės tarpusavio geresnį įmestų/praleistų taškų skaičių.

Jeigu Nenado Čanako auklėtiniai pateks į pagrindinį turnyrą, varžysis A grupėje, kur sutiks Ostendės „Filou“ (Belgija), Sasario „Banco di Sardegna“ (Italija), Strasbūro SIG (Prancūzija), Ankaros „Turk Telekom“ (Turkija), Manresos „Baxi“ (Ispanija), Holono „Unet“ (Izraelis) ir 11 poros laimėtoją: Torunės „Polski Cukier“ (Lenkija), Kauhajoko „Karhu“ (Suomija) arba Minsko „Cmoki“ (Baltarusija).

„Atrankoje žaisime arba su Kipro arba su Danijos klubu, tad vertinčiau neblogai, minimalus tikslas – patekti į reguliarų Čempionų lygos sezoną sezoną, manyčiau yra realus. O jeigu jau praeisime atranką, laukia tikrai pajėgi ir įdomi grupė. Daug klubų iš pajėgių Europos lygų, tradiciškai stiprių krepšinio valstybių. Bus įdomu. Vertinčiau tikrai geriau, negu praėjusio sezono burtus, kuomet iš mūsų grupės net dvi komandos pateko į Finalo ketverto turnyrą. Šiais metais varžovų vardai gal truputį mažiau garsūs, bet jų atstovaujamų valstybių pavadinimai daug ką pasako. Kita vertus, lengvos grupės tokiame tikėtis yra nerealu, juolab, kai pradedi kelią nuo atrankos etapo“, – sakė „Lietkabelio“ direktorius Martynas Purlys.

„Sužinojome potencialius varžovus, dabar pradėsime rinkti informaciją apie abi komandas. Gal šiek tiek daugiau informacijos turiu apie Kipro klubą, mano žiniomis, jie pratęsė sutartis su keliais savo legionieriais amerikiečiais. Bet kol kas tarpsezonio metas, komandos tik pradeda formuoti sudėtis, neabejoju, kad iki pirmų rungtynių rugsėjo 26-ąją tikrai būsime pasiruošę.

Kalbėti apie tai, kas laukia grupėje, jeigu pateksime, kol kas nenoriu. Pirma reikia padaryti savo svarbiausią darbą – praeiti atranką. Bet žiūrint į visą paveikslą, šio sezono Čempionų lygos sudėtis tikrai labai pajėgi, galima rasti gal ir silpnesnių ar mažiau žinomų komandų, tačiau kiekvienoje grupėje yra 3–4 klubai iš pajėgiausių Europos lygų, turintis solidžius biudžetus ir sudėtis“, – kalbėjo vyr. treneris Nenadas Čanakas.

2021-2022: