Žaidžiant be trijų gynėjų pasiekta pergalė prieš „Pieno žvaigždes“

2018 04 21

Pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (20/13) klubas, kuris svečiuose 94:85 (20:19, 34:23, 19:19, 21:24) nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (13/19) krepšininkus.

Šiame mače dėl smulkių traumų „Lietkabeliui“ negalėjo padėti įžaidėjai Lorenzo Williamsas ir Dominikas Mavra bei gynėjas Gintaras Leonavičius.

Dvikovą geriau pradėjo „Pieno žvaigždžių“ ekipa, kuri sužaidus 4 minutes pirmavo 9:5. Čia pat „Lietkabelis“ pelnė 5 taškus be atsako ir išsiveržė į priekį – 10:9. Minimalią persvarą svečiai turėjo ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių – 20:19.

Antrajame kėlinyje LKL vicečempionai laimėjo atkarpą 9:0 ir pirmą kartą praraja tarp komandų pasiekė dviženklę ribą – 32:22. Netrukus skirtumas padidėjo jau iki 17 taškų (48:31), bet iki pirmosios rungtynių dalies pabaigos „Pieno žvaigždės“ sugebėjo apkarpyti deficitą – 42:54.

Po didžiosios pertraukos prabėgus 6 minutėms panevėžiečių atotrūkis pasiekė rekordinę ir – 70:52. Tuomet „Pieno žvaigždės“ suaktyvino gynybą ir laimėjo atkarpą 9:0, kuri leido priartėti – 61:70. Per likusias dvi minutes taškais pasižymėjo tik Panevėžio ekipa – tritaškį pataikė Žanis Peineris – 73:61.

Ketvirtąjį kėlinį taškais pradėjo Vaidas Čepukaitis (75:61), tačiau tada „Lietkabelis“ visiškai sustojo puolime – nekrito net metimai iš po krepšio, o „Pieno žvaigždės“ laimėjo atkarpą 14:0 ir likus 4,5 minutės pasivijo oponentus – 74:75. Svarbiu metu iniciatyvos ėmėsi broliai Lavrinovičiai, kurių pastangomis svečiai truktelėjo į priekį – 81:75. Trevonas Hughesas sumetė baudas ir taip priartino pasvaliečius (80:83), bet tada „Lietkabelis“ spurtavo 9:0 (92:80) ir pergalingai baigė rungtynes.

„Pieno žvaigždės“: Lisas Shoshi (5 atk. kam.) ir Tomas Lekūnas (5/7 tritaškiai) po 20, Trevonas Hughesas 13, Artūras Ausėjis 12 (3/5 tritaškiai).

„Lietkabelis“: Žanis Peineris ir Lukas Aukštikalnis po 16, Simas Jasaitis 15 (3/3 tritaškiai), Darjušas Lavrinovičius 14 (9 atk. kam., 6 rez. perd., 27 naud. bal.), Kšištofas Lavrinovičius 12, Žygimantas Skučas 10.