Naujienos

Europos taurėje žibantis Ž.Skučas: greitai man žaisti bus daug sunkiau

2016 10 24

Europos taurėje debiutuojantis Žygimantas Skučas demonstruoja solidų žaidimą ir yra vienas pagrindinių Panevėžio „Lietkabelio“ vedlių į pergalę.

Pirmą kartą klubo istorijoje tokio rango varžybose žaidžiantis „Lietkabelis“ skeptikus nutildė per pirmuosius du turus, kai A grupėje namuose įveikė Skopjės MZT, o išvykoje patiesė Zagrebo „Cedevita“ ekipą.

Ž.Skučas mače Kroatijoje pelnė 22 taškus ir surinko 25 naudingumo balus, taip kartu su Kšištofu Lavrinovičiumi ir Las Palmo „Gran Canaria“ amerikiečiu Kyle‘u Kuricu pasidalindamas naudingiausio savaitės žaidėjo prizą.

Pats 24-erių 200 cm ūgio Ž.Skučas džiaugėsi galėdamas komandoje žaisti kartu su tokiais patyrusiais žaidėjais kaip broliai Lavrinovičiai ar Mindaugas Lukauskis, o savo galingo pasirodymo nesureikšmina.

– Sezoną Europos taurėje pradėjote dvejomis pergalėmis. Kas tai lėmė?

– Geras rezultatas ir komandos nuopelnas treniruotėse. Vyresni žaidėjai padeda jaunesniems suprasti, ką reikia daryti aukštesniame lygyje. Jeigu jų neturėtume, nežaistume taip gerai.

– 18,5 tšk. ir 20,5 naud. bal. vidurkis per du susitikimus. Kur tokio gero pasirodymo paslaptis?

– Esu naujokas Europos taurėje. Varžovai manęs nepažįsta, bet po 3–4 mačų išanalizuos mano silpnybes ir stiprybes bei supras, kaip gintis, todėl man bus sunkiau žaisti. Kol kas dar galiu nustebinti.

–  Prieš MZT pirmavote 23 taškais, bet vos nepralaimėjote. Pasimokėte iš to?

– Pernelyg ankstyvas atsipalaidavimas nėra tik Europos taurėje. Taip nutinka ir LKL, kai pirmaujame 15 taškų, bet leidžiame varžovams pasivyti. Tai kol kas sezono pradžia, todėl turime ištaisyti tuos dalykus.

– Kas lėmė puikią pergalę Zagrebe?

– Mes buvome pasiruošę rungtynėms. Žinojome, kad žaidžiame prieš Kroatijos čempionus, kurie rungtyniavo Eurolygoje ir turi daug puikių žaidėjų. Buvome pasiruošę ir pabaigoje mums padėjo Lukauskio bei Kšištofo patirtis – jie žino, kaip žaisti tokiu metu.

– Kiek pačiam svarbu buvo žaisti Europos taurėje?

– Labai svarbu kiekvienam žaidėjui žaisti aukščiausiame lygyje. Kuo daugiau rungtyniauji prieš stipresnius oponentus, tuo pats tampi geresnis. Europos taurėje varžovai yra stipresni ir aukštesni nei LKL, todėl man su jais kovoti sunkiau, nes pats nesu labai aukštas.

– Jaučiate panevėžiečių džiaugsmą dėl sėkmingo komandos žaidimo?

– Žmonės labai patenkinti ir tai rodo užpildytos tribūnos. Ne kartą rungtyniavau prieš „Lietkabelį“ ir tuomet žiūrovų būdavo mažiau. Dabar mus palaiko daugiau žmonių ir tai džiugina.

– Trečiadienį laukia dvikova su „Nižnij Novgorod“. Ką turite padaryti, jog laimėtumėte?

– Turime sustabdyti jų greitą žaidimą. „Cedevita“ irgi žaidė greitai, bet mes juos sustabdėme ir tai buvo pagrindinė pergalės priežastis. Tą patį reikės daryti prieš „Nižnij Novgorod“.

– Kaip jaučiatės Kazio Maskvyčio treniruojamoje ekipoje?

– Jaučiuosi puikiai jo treniruojamoje ekipoje. Maksvytis suteikia daugiau laisvės ir tai yra gerai. Jis pasitiki jaunimu, kuris ne ant suolo sėdi, o eina ir rungtyniauja. Tai labai svarbu žaidėjams.

2020-2021: