Vilniuje antrą kartą nugalėtas „Rytas“

2019 01 19

Puikią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (11/8) klubas, kuris išvykoje 96:75  (32:21, 21:24, 21:19, 22:11) antrą kartą pranoko Vilniaus „Ryto“ (14/5) krepšininkus.

Dėl čiurnos traumos šiame mače negalėjo žaisti Saulius Kulvietis.

„Lietkabelis“ su dideliu užsivedimu ir energija pradėjo rungtynes ir tai davė vaisių – prabėgus 4 minutėms jau pirmavo dviženkliu skirtumu – 18:8. Pirmajame kėlinyje likus pusantros minutės debiutavo ir naujokas Karolis Giedraitis. Su juo ant parketo svečiai dar tašku padidino savo atotrūkį, kuris po pirmųjų dešimties žaidimo minučių siekė 11 taškų – 32:21.

Antrajame kėlinyje Mindaugo Girdžiūno du tritaškiai iš eilės leido „Rytui“ priartėti – 32:36. Vis dėlto panevėžiečiai stabilizavo situaciją ir 18-ąją minutę vėl atitrūko – 49:38. Čia pat Jamaro Wilsono nesportine pražanga pasinaudoję šalies vicečempionai laimėjo atkarpą 7:0 – 45:49. Per likusias 50 sekundžių „Lietkabelis“ surengė dvi sėkmingas atakas ir į rūbinę išėjo geresnės nuotaikos – 53:45.

Po didžiosios pertraukos toliau iniciatyva priklausė Nenado Čanako auklėtiniams: sužaidus 4,5 minutės skirtumas išaugo iki 11 taškų – 64:53. Tuomet „Rytas“ atkuto spurtuodamas 8:0 ir taip priartėdamas – 61:64. Svarbiu metu Vaidas Kariniauskas ir Marko Čakarevičius pataikė po tritaškį, vėliau Paulius Valinskas pridėjo dvitaškį ir po trijų kėlinių Panevėžio klubas kontroliavo situaciją – 74:64.

Lemiamame ketvirtyje „Lietkabelis“ įjungė dar aukštesnę pavarą: per 6 minutes į savąjį krepšį praleido vienintelį dvitaškį o pats pelnė 11 taškų ir įgijo jau 19 taškų atotrūkį – 85:66. Netrukus skirtumas perkopė 20 taškų ribą ir toks išliko iki rungtynių pabaigos.

„Rytas“: Chrisas Krameris 15, D.J.Seeley 14, Deividas Sirvydis 11, Rokas Stipčevičius 9, Mindaugas Girdžiūnas 8.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 19, Simas Jasaitis 18 (8 atk. kam.), Mindaugas Kupšas 14 (5 atk. kam.), Jamaras Wilsonas 13, Donatas Tarolis 10, Vaidas Kariniauskas (7 rez. perd.) ir Marko Čakarevičius po 7.