Užstrigęs puolimas ir pralaimėjimas Šiauliuose

2018 04 29

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe – LKL“) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (20/15) komanda, kuri išvykoje 65:87 (14:17, 17:26, 16:18, 18:26) nusileido „Šiaulių“ (16/19) krepšininkams.

Po šio mačo paaiškėjo, kad „Šiauliai“ reguliariajame sezone užėmė penktąją vietą, o tai reiškia, jog ketvirtfinalyje iki trijų pergalių jų varžovas bus „Lietkabelis“. Pirmoji serijos akistata – gegužės 12-ąją „Cido“ arenoje.

Pirmajame kėlinyje vyko kova taškas į tašką ir pirmaujanti komanda keitėsi dažnai. Paskutinėmis sekundėmis Šarūnas Beniušis pataikė dvitaškį su pražanga ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių „Šiauliai“ pirmavo 17:14. Antrajame kėlinyje „Lietkabelis“ ėmė strigti puolime ir tai leido varžovams tolti, kurie 18-ąją minutę pirmą kartą įgijo dviženklį pranašumą – 38:28. Įpusėjus mačui šeimininkai kontroliavo situaciją – 42:31.

Po didžiosios pertraukos šiauliečiai startavo 8 taškais be atsako – 50:31. Vienu metu „Šiauliai“ pirmavo 19 taškų skirtumu (55:36), bet iki kėlinio pabaigos panevėžiečiams pavyko kiek priartėti – 47:61. Ketvirtajame ketvirtyje „Šiauliai“ startavo atkarpa 11:2 ir jų atotrūkis perkopė 20 taškų ribą – 72:49. Per likusias 6 minutes situacija nepasikeitė ir LKL vicečempionai buvo priversti patirti pralaimėjimą po trijų pergalių prieš „Šiaulius“ iš eilės.

„Šiauliai“: Laurynas Birutis 13 (9 atk. kam.), Giedrius Stankevičius 11, Vytautas Šarakauskas 10 (9 atk. kam.), Kristupas Žemaitis ir Karolis Lukošiūnas (3/4 tritaškiai) po 9.

„Lietkabelis“: Darjušas Lavrinovičius 15 (6 atk. kam.), Kšištofas Lavrinovičius 12, Lukas Aukštikalnis 8 (2/7 tritaškiai), Žanis Peineris ir Gintaras Leonavičius po 6.