Utenoje iškovota sunki pergalė

2018 12 16

Dar vieną pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/4) klubas, kuris išvykoje 76:70 (15:18, 21:18, 22:20, 18:14) palaužė Utenos „Juventus“ (6/8) krepšininkus.

„Lietkabeliui“ negalėjo padėti čiurną susižeidęs Marko Čakarevičius ir po dantų operacijos sveikstantis Jamaras Wilsonas.

„Lietkabelis“ puikiai startavo (6:0), bet „Juventus“ atsakė savo atkarpa ir išsiveržė į priekį – 7:6. 7-ąją minutę šeimininkų pranašumas dar labiau išaugo – 14:8. Tuomet jau panevėžiečiai spurtavo 7:0 bei vėl pirmavo – 15:14. Vis dėlto per likusį laiką tik uteniškiai pelnė taškus, kurie po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo 3 taškų atotrūkį – 18:15.

Antrajame kėlinyje „Juventus“ bandė atitrūkti – 23:17. „Lietkabelis“ to padaryti neleido, kai laimėjo atkarpą 13:1 – 30:24. Ilgai svečiai persvara nesidžiaugė, nes čia pat Utenos komanda priartėjo – 31:32. Pirmoji mačo dalis pasibaigė esant lygiam rezultatui – 36:36.

Po ilgosios pertraukos tęsėsi kova taškas į tašką. Tik baigiantis kėliniui „Lietkabelis“ truktelėjo į priekį (58:53), bet „Juventus“ trečiąją atkarpą baigė taškais, kurie leido priartėti – 56:58.

Lemiamame ketvirtyje prabėgus pustrečios minutės „Juventus“ sugrįžo į priekį – 62:61. Tačiau neilgam – „Lietkabelis“ pelnė 7 taškus be atsako – 68:62. Čia vėlgi pasikartojo jau matyta istorija – uteniškiai greitai rado atsakymų – 66:68. Likus žaisti 2 minutes Stefanas Sinovecas pataikė sunkų dvitaškį (74:70), o „Lietkabeliui“ apsigynus dukart pelnyti taškų nepavyko, bet Žiga Dimecas atkovojo du kamuolius puolant. Likus 35 sekundėms Paulius Valinskas pataikė, „Juventus“ nesurengė rezultatyvios atakos ir panevėžiečiai išsaugojo pergalę.

„Juventus“: Aleksandras Zacharovas ir Martinas Gebenas (6 atk. kam.) po 13, Dovis Bičkauskis 12 (11 rez. perd.), Arvydas Šikšnius 10.

„Lietkabelis“: Žiga Dimecas 18 (21 naud. bal.), Saulius Kulvietis 13, Vaidas Kariniauskas 10 (8 rez. perd.), Paulius Valinskas 9, Mindaugas Kupšas (6 atk. kam.) 8.