Naujienos

Trečiasis varžovas FIBA Čempionų lygoje – tritaškininkų komanda iš Čekijos

2018 10 23

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda trečiadienį stos į trečiąją dvikovą FIBA Čempionų lygoje. Į „Cido“ areną atvyksta Nimburko ČEZ ekipa.

Kaip ir panevėžiečiai, taip ir Čekijos čempionai turnyrą pradėjo dvejomis nesėkmėmis. ČEZ 63:74 nusileido Dižono JDA, o praėjusiame ture namuose po dviejų pratęsimų 93:94 turėjo pripažinti Atėnų AEK ekipos su Jonu Mačiuliu pranašumą. Tiesa, ČEZ neturi sau lygių vietinėse pirmenybėse, kur laimėjo visas penkerias žaistas rungtynes.

„Lietkabelio“ treneris-skautas Algimantas Bružas teigė, kad ČEZ yra labai pavojinga ir patyrusi komanda, kuri varžovus itin dažnai baudžia tolimais metimais, kurių per rungtynes atlieka po 31 ir pagal šį rodiklį turnyre žengia ketvirtoje vietoje.

„ČEZ yra komanda, kuri išsiskiria savo patirtimi ir tuo faktoriumi, jog dauguma pagrindinių žaidėjų vienas kitą labai gerai pažįsta, kadangi daug metų rungtyniauja kartu. Tokie žaidėjai vienas kitą pažįsta iš pusės žvilgsnio ir tai labai matoma žaidime, kur jie puikiai dalinasi kamuoliu ir puikiai išnaudoja vienas kito stipriąsias savybes.

ČEZ yra greita ekipa, kuri nėra itin atletiška, bet labai gerai išsidėstanti greitajame puolime, užimanti teisingus taškus ir linijas. Tiek poziciniame žaidime, tiek greitajame puolime, jie pirmiausia ieško tolimų metimų. Čia yra jų stiprybė. Nimburko ekipoje bet kurias žaidėjas gali pataikyti iš toli. Poziciniame žaidime jie propaguoja tokį stilių, jog įsiveržia į baudos aikštelę, tada pritraukia kelis varžovus prie savęs ir numeta kamuolį ties tritaškiu laukiantiems komandos draugams.

Apibendrinus galima pasakyti, kad ČEZ žaidžia iš varžovų klaidų. Jie labai gerai baudžia už klaidas puolime, bet dar geriau baudžia už klaidas ginantis, kai varžovai pameta koncentraciją. Jeigu tik koncentracija nėra maksimali ir bent jau akimirkai yra paleidžiamas žaidėjas, jie tas situacijas išnaudoja idealiai. Dažniausiai tai būna taiklūs tritaškiai“, – dėstė pašnekovas.

Per pirmuosius du turus ryškiausiai spindėjo Vojtechas Hrubanas (23,5 tšk.), Jaromiras Bohačikas (15,5 tšk.) ir Martinas Peterka (15 tšk.). Ši trijulė rinkdavo 54 iš 78 (69 proc.) visos komandos taškų.

„Per pirmuosius turus tikras lyderis buvo Hrubanas, kuris demonstravo įspūdingą žaidimą. Patyręs čekas, kuris devynerius metus žaidžia rinktinėje. Hrubanas yra puikus metikas, kuris geba pataikyti ne tik iš komandos draugų sukurtų progų, bet ir pats susikurti progas prasiveržimais arba mesdamas iš vidutinio nuotolio.

Bohačikas yra kairiarankis atakuojantis gynėjas, kuris pasižymi puikiu metimu. Taip pat geba prasiveržti Pagrindinis įžaidėjas Lawrence‘as yra komandos smegenys. Jis puikiai kontroliuoja žaidimo tempą, gerai randa komandos draugus. Amerikietis mėgsta mėgti į greitą puolimą, o jo žaidimas paremtas prasiveržimais ir kamuolio atmetimais komandos draugams. 13 rezultatyvių perdavimų vidurkis – įspūdingas skaičius.

Visi aukštaūgiai verti atskiro paminėjimo, nes geba pataikyti iš toli. ČEZ mėgsta žaisti pikenpopus, kai aukštaūgis stato užtvara, tada atšoka atgal ir meta iš toli. Jeigu sutraukia gynybos dėmesį, tuomet perduoda kamuolį toliau. Kamuolys vis sukasi aplink tritaškį, kol randamas žaidėjas, galintis pataikyti iš toli“, – varžovus nagrinėjo A.Bružas.

„Lietkabelio“ ir ČEZ dvikova vyks trečiadienį 18.45 val. Valanda anksčiau, nuo 17.45 val., prasidės „Cido“ arenos gimtadienio koncertas, kuriame dainuos praėjusių metų geriausia Lietuvos atlikėja Monika Pundziūtė-Monique.

 

2020-2021: