Naujienos

Trečiasis varžovas FIBA Čempionų lygoje – puolime itin pavojingas vienas turnyro favoritų

2019 10 29

Panevėžio „Lietkabelis“ trečiadienį pirmą kartą šiame sezone FIBA Čempionų lygos rungtynes žais namuose. Į „Cido“ areną atvyksta vienas turnyro favoritų – Ankaros „Turk Telekom“ klubas.

Praėjusiame sezone Turkijos lygoje tarp keturių stipriausių komandų patekęs klubas nemažina apsukų ir šiame – praėjusį savaitgalį užtikrintai 85:70 pranoko Europos taurės turnyro dalyvę Stambulo „Daruššafaka“.

„Turk Telekom“ sudėtyje yra nemažai garsių pavardžių: Nacionalinės krepšinio asociacijos (NBA) patirties turinys Nickas Johnsonas, R.J.Hunteris ir Kyle‘as Wiltjeras, ar praėjusiame sezone Krasnodaro „Lokomotiv-Kuban“ garbę gynęs 218 cm ūgio Moustapha Fallas.

„Lietkabelio“ treneris-skautas Laimonas Eglinskas „kklietkabelis.lt“ svetainei detaliai papasakojo apie pavojingiausius „Turk Telekom“ žaidėjus, komandos propaguojamą žaidimą ir tai, ko panevėžiečiai pasimokė iš pralaimėjimų, patirtų per pirmus du turus.

– Kokį žaidimą propaguoja „Turk Telekom“?

– Tai yra gerai atakuojanti komanda, kuri ypatingai gerai žaidžia puolime „du prieš du“ situacijose. Čia sudėtinga bus stabdyti Fallą, kuris labai gerai jaučiasi šiame derinyje. Pagrindinis dalykas – atakavimas iš tolimų distancijų. Sunkusis kraštas Wiltjeras meta daug iš perimetro. Galima sakyti, kad tai yra puolančio stiliaus ekipa, kuri labai mėgsta mesti iš toli ir žaisti pikenrolą, kadangi turi gerus aukštaūgius bei juos gerai išnaudoja.

– „Turk Telekom“ Čempionų lygoje sužaidė dvejas itin skirtingas rungtynes – pirmosiose įmetė 82 taškus ir praleido 79, o antrosiose – atitinkamai 64 ir 56 taškus. Kuo tai galima paaiškinti?

– „Dinamo“ ekipai nelabai krito, o ir „Turk Telekom“ neblogai gynėsi. Šiaip puolime jie nemažai taškų renka ir Turkijos pirmenybėse. Jie yra daugiau puolimo nei gynybos ekipa, kuri prie savojo krepšio nepersistengia. Žaidžia daug su 218 cm ūgio Fallu, kuris stabdo oponentų prasiveržimus, bet po užtvarų nemažai patys turėsime šansų atakuoti iš toliau ir reikės jomis pasinaudoti pataikant į krepšį.

– Kuriuos žaidėjus išskirtumėte dar?

– Wiltjeras tikrai palieka gerą įspūdį – yra sunkusis kraštas, bet gali žaisti ir lengvuoju, nes yra labai mobilus. Įžaidėjas T.J.Campbellas yra labai aktyvus aikštelėje ir išsimeta nemažai tolimų metimų, o šiame sezone kol kas iš toli atakuoja net 55 proc. tikslumu. R.J.Hunteris yra jų pagrindinis taškų rinkėjas. Gana aukštas žaidėjas, kuris turi greitą kamuolio išmetimą bei gali žaisti per dvi pozicijas. Net negalima būtų išskirti vieno ar dviejų žaidėjų – yra bent jau aštuoni rungtyniaujantys, kurie gali drąsiai keistis ir jeigu vienam juoda diena, tuomet iššauna kitas.

– „Turk Telekom“ vadinami vienais turnyro favoritų. Ar pritariate šiai nuomonei?

– Pažiūrėjus į sudėtį ir žaidėjų patirtį, tikrai pritariu, kad tai yra viena stipriausių turnyro komandų, kuri pretenduoja į aukštas vietas. Dabar jų žaidimas dar nėra toks solidus, bet potencialo turi ir yra tikrai stipri ekipa. Tiesa, tikrai įveikiama.

– „Lietkabeliui“ nepavyko iškovoti pergalių dar turnyre. Ko galima pasimokyti iš pralaimėjimų?

– Koncentracijos ir sprendimų priėmimų, ypatingai rungtynių pabaigose. Atrodo, kad jau pirmaujame, bet vienas perdavimas ne ten, vienas žioplesnis epizodas gynyboje ir tai mums kainuoja rungtynes. Reikia išlaikyti koncentraciją visas 40 minučių. Tai, kad esame jauna komanda, nėra pasiteisinimas – turime eiti ir rodyti, jog galime žaisti bei laimėti.

– Ko „Lietkabeliui“ reikėtų, kad pranoktų „Turk Telekom“ ekipą?

– Reikia gerai gintis, pataikyti savo metimus ir sulaukti gero sirgalių palaikymo.

2021-2022: