Naujienos

Tarp aktyvių visų laikų LKL rekordų autorių – ir D.Šalenga

2015 02 02

Praėjusią savaitę Madrido „Real“ klubo simbolis Felipe Reyesas tapo Eurolygos atkovotų kamuolių karaliumi. 1288-ą kamuolį per 11-ą metų trunkančią Eurolygos karjerą sugriebęs F.Reyesas aplenkė Mirsadą Turkčaną ir tapo Eurolygos visų laikų atkovotų kamuolių lyderiu. Ta proga krepšinio analitikas Erildas Budraitis lkl.lt lankytojams siūlo pažvelgti į BEKO-LKL žaidėjus, kurie patenka į visų laikų aukščiausios Lietuvos lygos lyderių reitingus ir išsiskiria istoriniame BEKO-LKL lygos kontekste.

Šiuo metu devyni BEKO-LKL lygoje rungtyniaujantys žaidėjai patenka bent į vieną iš tradicinių individualių statistinių kategorijų lyderių dvidešimtukus (Top 20). E.Budraitis suskirstė devynis septyniose skirtingose komandose rungtyniaujančius žaidėjus į tris kategorijas, atsižvelgdamas į statistinių kategorijų kiekį, statistinių rodiklių svarbą ir, žinoma, užimamas vietas.

Trečioji kategorija: Dainius Šalenga („Lietkabelis“) ir Mindaugas Lukauskis („Lietuvos rytas“)

Šį sezoną Panevėžio „Lietkabelyje“ rungtyniaujantis 37-erių metų Dainius Šalenga ir į Vilniaus „Lietuvos rytą“ po pertraukos sugrįžęs 35-erių metų Mindaugas Lukauskis priklauso trečiajai “be penkių minučių BEKO-LKL legendos” kategorijai. Visų pirma, daugiausiai rungtynių sužaidusių žaidėjų sąraše D.Šalenga yra 10-as, M.Lukauskis – ketvirtas, todėl nenuostabu, kad du buvę Lietuvos rinktinės patenka į daugybės kategorijų lyderių dvidešimtukus.

D.Šalenga yra 19-as pagal rezultatyvius perdavimus (689), penktas pagal perimtus kamuolius (556) ir trečias pagal pataikytus tritaškius (518). M.Lukauskis rikiuojasi 17-18 vietoje pagal atkovotus kamuolius (1390), septintas pagal rezultatyvius perdavimus (811) ir pataikytus tritaškius (486) bei antras istorijoje pagal perimtus kamuolius (735). Įdomu tai, kad abu BEKO-LKL veteranai vis dar yra naudingi savo komandose – D.Šalenga šiemet vidutiniškai renka 10,3 taško, sugriebia 3,4 kamuolio ir atlieka 2,3 rezultatyvaus perdavimo. M.Lukauskio statistiniai rodikliai taip pat nebyloja apie būsimą karjeros pabaigą – 8,6 taško, 2,7 atkovoto kamuolio ir 2,7 rezultatyvaus perdavimo.

Erildas Budraitis, LKL.lt

2021-2022: