Naujienos

T.Lekūnas: apie derbį su „Pieno žvaigždėmis“, tėvystės džiaugsmus ir savo žaidimą

2019 10 11

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda sekmadienį Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“) žais Aukštaitijos derbį, kai namuose priims Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ komandą.

Abi ekipos šiuo metu yra pasiekusios po du laimėjimus ir patyrusios po dvi nesėkmes. Pastarasis pralaimėjimas „Lietkabeliui“ buvo itin skaudus – trečiadienį Kėdainiuose 68:91 nusileista „Nevėžio“ krepšininkams.

Praėjusią savaitę Tomas Lekūnas sulaukė šeimos pagausėjimo – gimė dukra. „kklietkabelis.lt“ svetainei puolėjas teigė, kad naujagimė Elzė moko jaunąjį tėvelį kantrybės.

Kalbėdamas apie krepšinio reikalus T.Lekūnas neabejoja, kad komanda sekmadienį parodys kitokį veidą nei matėme Kėdainiuose, o derbis prieš jo buvusį klubą bus tikrai įdomus. Krepšininkas nekantriai laukia ir FIBA Čempionų lygos kovų, kurios startuos jau kitą savaitę. Beje, sirgaliai „Tiketoje“ jau gali įsigyti bilietus į „Lietkabelio“ rungtynes šiame tarptautiniame turnyre.

– Kokie tie pirmieji tėviški rūpesčiai?

– Nebuvo jokių rūpesčių – tiesiog buitiniai dalykai, susiję su naujagimiu. Kadangi pirmas vaikas, tai mokausi ir dukra mane moko kantrybės. Dabar viskas gerai – svarbu ji sveika. Dabar daugiau džiaugsmo nei rūpesčių.

– Daug rūpesčių komanda turėjo dvikovoje su „Nevėžiu“. Kas nutiko tame mače?

– Apie komandą nežinau, ar galėčiau kažką komentuoti. Galiu atsakyti iš savo pusės, nes visada kaltinu tik save. Galbūt trūko susikoncentravimo, didesnio susikaupimo žiūrint į varžovą. Leidome „Nevėžiui“ žaisti jų greitą žaidimą, o kadangi yra jauni, pagavo bangą ir viskas. Tada būna labai sunku sustabdyti, kai jaunas žaidėjas įsibėgėja, nes gali pataikyti ir labai sudėtingus metimus. Bandėme kažkaip stabilizuoti situaciją, sustabdyti juos, bet nepavyko to padaryti.

– Ar užteks laiko padaryti išvadas?

– Manau, kad esame pakankamai protinga komanda su geromis asmenybėmis ir ambicingais žaidėjais. Nemanau, kad labai ilgai čia užtruks. Visi pasižiūrėjo iš savo pusės ir tikrai nekrisime į apačią. Reikia iš tokio mačo kažką pasiimti ir priimti tai, kad pralaimėjome tokiu dideliu skirtumu. Esame gana ambicingi ir tikslai yra aukštesni nei parodėme su „Nevėžiu“. Net negali būti kalbų apie atsigavimą – reikia išeiti ir parodyti savo tikrąjį žaidimą, o ne žvalgytis atgal. Tiesiog užversti lapą ir žvelgti į priekį.

– „Lietkabelio“ ir „Pieno žvaigždžių“ dvikova vadinama derbiu. Ar ir Pasvalyje žaidžiant buvo taip manoma?

– Taip, nes miestai yra šalia. Sirgaliai sukuria tam tikrą aršesnę atmosferą. Tie derbiai yra gerai. Įdomiau tiek žaidėjams, tiek sirgaliams. Man tokie derbiai tikrai patinka. Bus geros rungtynės. Bus tikrai nelengva, nes „Pieno žvaigždės“ subūrė gerą komandą ir turi savo tikslus. Bandysime įgyvendintai tai, ką treneris yra sugalvojęs bei stengsimės laimėti.

– Ar pačiam dvikova prieš buvusią komandą yra kažkuo labiau ypatinga?

– Nejaučiu kažkokios didesnės įtampos. Ruošiuosi kaip prieš visas komandas identiškai. Neišskiriu to mačo. Tiesiog bus derbis ir smagus mačas. Eilinės rungtynės, kuriose reikės atlikti darbą, o kaip seksis, matysime eigoje.

– Kaip pačiam sekasi pritapti „Lietkabelyje“? Ar sudėtingi pirmi mėnesiai?

– Taip, galiu sakyti, kad sudėtingi, ką rodo ir žaidimas. Nėra ko slėpti – mano žaidimas manęs netenkinta. Treneris ir klubo vadovai mane palaiko, kas man yra žiauriai svarbu. Save labai spaudžiu ir tikiuosi atnešti komandai daugiau naudos. Reikia tikėti, dirbti ir viskas ateis. Kažko ypatingo kitaip nedarau, tiesiog kažkiek nesiseka. Jeigu dirbsi toliau, tikėsi ir tave palaikys, viskas bus gerai. Negaliu nuvilti žmonių, kurie manimi tiki.

– Kitą savaitę startuoja FIBA Čempionų lyga. Ką manote apie varžovus?

– Labai rimti varžovai. Man karjeroje bus naujas iššūkis, pamatysiu, kaip rungtyniauja kitų šalių komandos. Labai laukiu, noriu išbandyti savo jėgas ir laimėti. Noriu laimėti prieš bet kurią ekipą. Visi norime nugalėti ir nesvarbu, koks bus oponentas. Turime tikrai nemažą potencialą, kurio galbūt visiškai neatskleidėme, bet tikrai galime rungtyniauti daug geriau.

– Negąsdina tai, kad laukia Ispanijos lygos klubas, Italijos vicečempionai, Turkijos lygos pusfinalio dalyviai ar Belgijos čempionai?

– Kuo stipresnis varžovas, tuo didesnė koncentracija. Komandoje surinkti ambicingi žaidėjai, kurie nori daug ką įrodyti. Nebūsime favoritai, bet su tokiu statusu irgi reikia mokėti žaisti. Jeigu sugebėsime su tuo susitvarkyti, bus gerai. Nenoriu nieko pažadėti, bet tikrai kovosime ir stengsimės siekti pergalių kiekviename susitikime.

2021-2022: