Šventinėse rungtynėse nusileista „Rytui“

2018 12 23

Nesėkmę „Betsafe–LKL“ pirmenybėse patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/5) klubas, kuris namuose 73:95 (21:24, 14:26, 22:25, 16:20) nusileido Vilniaus „Ryto“ (10/4) krepšininkams.

Debiutuodamas su „Ryto“ marškinėliais jau pirmojoje atakoje taškus dėjimu pelnę Artiomas Parachovskis. Vis dėlto „Lietkabelis“ įsivažiavo greičiau ir po Sauliaus Kulviečio tritaškio bei Simo Jasaičio dvitaškio su pražanga išsiveržė į priekį 17:12. „Rytas“ tada surengė savo spurtą, o vos pasirodęs aikštėje metimu iš vidutinio nuotolio pasižymėjo Aistis Pilauskas – 19:17. Netrukus rezultatas vėl buvo lygus, o paskutinėje atakoje taškus pelnė Mindaugas Girdžiūnas – 24:21.

„Rytas“ daug sėkmingiau pradėjo antrąjį kėlinį, greitai įgydamas dviženklį pranašumą, o „Lietkabeliui“ nepadėjo ir keletą kartų iš po krepšio prametęs Mindaugas Kupšas. Vilniečių lyderiu ir toliau išliko D.J.Seeley, dar iki ilgosios pertraukos spėjęs surinkti 21 tašką. Eimantas Bendžius besibaigiant ketvirčiui išprovokavo S.Kulviečio pražangą ir sumetė tris baudų metimus, o paskutiniuosius kėlinio taškus dar likus minutei pelnė Rokas Stipčevičius – 50:35.

Trečiajame ketvirtyje šeimininkai sugebėjo pažaboti „Ryto“ bėgimą į priekį, tačiau ir patys skritumo nemažino – 46:61. „Rytas“ ir toliau išlaikė solidžią persvarą, o po Martyno Echodo dėjimo skirtumas siekė 14 taškų – 68:54. A.Pilausko tritaškis suteikė vilniečiams naują rekordinį pranašumą (75:56), kurį tik baudos metimu sumenkino Stefanas Sinovecas – 57:75.

Ketvirtajame kėlinyje didelių pokyčių neįvyko ir abi komandos anksti ėmė laukti rungtynių pabaigos.

„Ryto“ žaidėjai sugebėjo pasiekti revanšą, nes praėjusiame tarpusavio susitikime panevėžiečiams nusileido 83:94.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas 15 (4 atk. kam,. 5 rez. perd., 0/5 tritaškių), Saulius Kulvietis 14, Mindaugas Kupšas 10, Vaidas Kariniauskas (5 atk. kam.) ir Žiga Dimecas po 9.

„Rytas“: D.J.Seeley 24 (7/9 dvitaškių, 5 klaidos), Artiomas Parachovskis 14, Mindaugas Girdžiūnas ir Arnas Butkevičius (7 atk. kam., 6 rez. perd.) po 11, Eimantas Bendžius 9, Martynas Echodas 8.