Naujienos

Startavo „Lietkabelio“ projektas „Auk su krepšiniu“

2014 11 20

Startavo naujasis Panevėžio „Lietkabelio“ projektas „Auk su krepšiniu“. Kartu su projekto partneriais Rimanto Kaukėno fondu ir Aukštaitijos krepšinio mokykla (AKM), „Lietkabelio“ krepšininkai lankėsi Panevėžio lopšelyje–darželyje „Žvaigždutė“.

Pirmoje susitikimo dalyje Aukštaitijos krepšinio mokyklos treneriai vedė parodomąją treniruotę mažiesiems krepšinio aistruoliams. Prie jaunųjų krepšininkų prisijungė ir „Lietkabelis“ žaidėjai – Gediminas Žalalis, Mantas Kazonas ir Žygimantas Janavičius. Kartu su darželinukais jie atliko trenerio nurodytus pratimus bei pamokė mažuosius krepšinio subtilybių.

Antroje renginio dalyje Rimanto Kaukėno paramos grupės atstovė Rasa Mikaitytė supažindino vaikučių tėvelius ir darželio administraciją su fondo vykdoma iniciatyva „Pasaka mano delne“ bei pristatė Vandos Padiminskaitės knygutę „Taškuota pasaka“. Įsigydami šią knygutę renginio svečiai galėjo prisidėti prie paramos Kauno vaikų onkologinių ligų skyriui.

Išsidūkę ir išsilakstę vaikai kartu su R.Mikaityte ir G.Žalaliu susėdo paskaityti, kokius nuotykius mieste patyrė „Taškuotosios pasakos“ herojė boružėlė Braškė. Galiausiai, krepšininkai atsakė į vaikų užduotus klausimus ir kartu įsiamžino nuotraukoje.

„Džiaugiamės jau antrus metus bendradarbiaudami su Panevėžio „Lietkabeliu“. Ši klubo iniciatyva ne tik supažindina ikimokyklinio amžiaus vaikus su krepšinio žaidimu, bet ir skatina skaityti bei pažinti literatūros pasaulį. Nuoširdžiai tikime, kad mūsų paramos grupės išleistos knygelės suteikia džiaugsmo ir šypsenų tiek sveikiems, tiek sunkiai sergantiems vaikams“ – sakė savo vardo paramos grupės steigėjas Rimantas Kaukėnas.

„Praeitais metais „Cido“ arenoje įvykęs darželių krepšinio čempionatas parodė didelį jaunųjų krepšininkų aktyvumą ir susidomėjimą šia sporto šaka. Visa tai lėmė projekto „Auk su krepšiniu“ susikūrimą. Džiaugiamės, kad kartu su mūsų partneriais galime prisidėti prie krepšinio vystymosi ir populiarinimo jaunųjų panevėžiečių tarpe, bei kartu siekti kilnaus Rimanto Kaukėno paramos grupės tikslo – palengvinti onkologinėmis ligomis sergančių vaikų ir jų šeimų naštą“, – sakė „Lietkabelio“ marketingo projektų vadovas Rokas Mickevičius.

Tai buvo pirmasis darželis iš penkių, kuriuos projektas ruošiasi aplankyti.

„Manau, kad šie renginiai darželiuose yra puiki patirtis ir vaikams, ir krepšininkams. Vaikams tenka sudalyvauti bendroje treniruotėje su profesionaliais krepšininkais, o šie pajaučia, kaip treniruojasi patys mažiausi jų įpėdiniai. Darželio bendruomenei taip pat tai didelė šventė. Krepšininkai šventėje skaito „Taškuotą pasaką“, kurią pristato Rimanto Kaukėno fondas, tai dar labiau priartina mažuosius prie krepšinio profesionalų“, – projektu džiaugėsi krepšinio treneris ir vienas AKM įkūrėjų Žydrūnas Kuodis.

R. Kaukėno paramos grupė rūpinasi onkologinėmis ligomis sergančiais vaikais. Už knygelių pardavimus surinktos lėšos skiriamos sunkiai sergančių vaikų svajonėms išpildyti ir gyvybiškai reikalinga technika ar medikamentais aprūpinti. Padėti vaikams įsigyjant knygelių „Taškuota pasaka“ galima ČIA.

2021-2022: