„Šiaulių“ nepavyko įveikti ir namuose – laukia kova dėl bronzos

2016 03 22

Baltijos krepšinio lygos („Triobet“ BBL) pusfinalio atsakomosiose rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ komanda namuose 79:91 (18:21, 16:26, 18:15, 27:29) nusileido „Šiaulių“ krepšininkams.

„Šiauliai“ gins titulą BBL finale, o „Lietkabelis“ kovos dėl bronzos medalių. Lietuvos klubų varžovai paaiškės po atsakomojo Tartu „Rock“ ir „Valmiera“ mačo.

Šiauliečiai antrojo kėlinio pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (40:30), kurį įpusėjus ketvirčiui dar šiek tiek padidino – 47:34.
Po didžiosios pertraukos „Šiauliai“ toliau kontroliavo situaciją ir 28-ąją minutę jau pirmavo 20 taškų – 61:41. „Lietkabelio“ krepšininkai neketino kelti baltos vėliavos anksčiau laiko ir per likusį laiką sugebėjo deficitą sumažinti per pusę – 52:62.

Lemiamame ketvirtyje prabėgus 2 minutėms „Lietkabelis“ jau atsiliko tik 7 taškais (57:64), bet daugiau Kazio Maksvyčio auklėtiniai priartėti nesugebėjo, o tai padaryti neleido ir Jermaine‘o Love‘o bei Žygimanto Janavičiaus patirtos traumos. Koks jų rimtumas, paaiškės artimiausiu metu.

Gedimino Petrausko kariauna įspūdingai pataikė iš toli – tikslą pasiekė 13 tritaškių iš 26 bandymų (50 proc.). Panevėžiečiai tritaškius metė 30 proc. tikslumu (7/23), o dvitaškių realizavo net 55 proc. – 21 iš 38.

„Lietkabelis“: Valdas Vasylius 15 (10 atk. kam.), Ž.Janavičius 14 (18 min.), Simas Buterlevičius 10, Jurica Žuža 9, Arnas Labuckas 8.

„Šiauliai“: Davidas Dudzinskis 18 (3/3 tritaškiai, 5 atk. kam.), Cameronas Ayersas 15 (3/8 tritaškiai, 6 rez. perd.), Rokas Giedraitis 14, Mike‘as Scottas (3/4 tritaškiai, 5 rez. perd.) ir Gintaras Leonavičius po 13.