Naujienos

Rajanas Olanderis: apie A.Drummondą, universalumą bei atsigavusį „Lietkabelį“

2014 02 26

Amerikietis Rajanas Olanderis – puikiai pažįstamas veidas Lietuvos krepšinio pasaulyje. Panevėžio „Lietkabelio“ komandos centras mūsų šalyje rungtyniauja jau antrą sezoną.

Ketverius metus JAV Feirfyldo universitete studijavęs aukštaūgis pirmosios interviu dalies pradžios metu prisipažino, jog studijas už Atlanto žaidėjui primena ir Lietuvoje sutinkami buvę komandos draugai.

„Trejus metus žaidžiau su Dereku Needhamu iš „Šiaulių“ klubo. Vokietijoje „Brose Baskets“ klube rungtyniauja mano draugas Rakimas Sandersas, su kuriuo susitikau Kaune, „Žalgirio“ Eurolygos rungtynėse. Pažįstu ir kylančią NBA žvaigždę Andre Drummondą, kuris universitete rungtyniavo kartu su mano broliu“, – pasakojo krepšininkas.

Gavęs agento iš Lietuvos pasiūlymą išbandyti jėgas Senajame žemyne, R.Olanderis nedvejojo. Praėjusį sezoną LKL klube „Palanga“ pradėjęs profesionalo karjerą, amerikietis netrukus apsivilko ir Utenos „Juventus“ ekipos marškinėlius. Anot R.Olanderio, atvykus į Europą, iš pradžių buvo nelengva perprasti vietinio krepšinio subtilybes.

„JAV vyrauja kietas, atletiškas krepšinis, kuriame labai svarbu žaidimas „vienas prieš vieną“. Čia, Europoje, svarbu žaisti komandiškai ir turėti gerus žaidimo įgūdžius. Kamuolys daugiau juda aikštelėje. Tai kitoks krepšinis, kuris man patinka ir, manau, jog taip įtraukiama daugiau krepšininkų“, – kalbėjo Panevėžio klubo lyderis.

Nuo pat pirmųjų R.Olanderio rungtynių LKL čempionate mūsų šalies krepšinio gerbėjai galėjo įsitikinti – iš JAV atvykęs krepšininkas nėra tipinis priekinės linijos žaidėjas. Dėjimus 213 cm ūgio krepšininko puolimo arsenale neretai keičia vidutinio nuotolio ar net tritaškiai metimai.

„Kai tik pradėjau žaisti krepšinį mano tėtis, kuris pradėjo mane mokyti krepšinio pagrindų aiškino aukštaūgių žaidimo supratimą bei mokė metimo iš įvairių pozicijų subtilybių. Tad nuo pat mažų dienų turėjau neblogą techniką, kurią nuolat tobulinau augdamas“, – savo universalumą bandė paaiškinti pats pašnekovas.

Prieš šį sezoną tapęs „Lietkabelio“ komandos dalimi, amerikietis rado atsakymą į klausimą apie sunkią Panevėžio komandos sezono pradžią. Anot žaidėjo, kitoks ir, svarbiausia, sėkmingas Panevėžio klubo žaidimas sietinas su nuosekliu darbu  viso sezono metu.

„Sezoną pradėjome su daug jaunų krepšininkų. Stengiamės suprasti vienas kitą, nes anksčiau niekur vienoje komandoje nerungtyniavome. Užtrukome, kol atradome tinkamą tarpusavio supratimą aikštelėje. Kuomet pralaimėdavome, nepykdavome vienas ant kito, o tiesiog dirbdavome treniruočių metu“, – kelią į geresnį komandos žaidimą pasakojo „Lietkabelio“ centras.

Pirmosios interviu dalies metu R.Olanderis pasidalijo įžvalgomis apie krepšininkų norą rungtyniauti Europoje, sirgalius Lietuvoje bei kitus dalykus. Kitame video interviu – amerikiečio laisvalaikio ir gyvenimo Lietuvoje ypatumai.

 

2021-2022: