Naujienos

R.Olanderis: apie cepelinus, lietuvių kalbą bei laisvalaikį

2014 03 04

Amerikietis Rajanas Olanderis – puikiai pažįstamas veidas Lietuvos krepšinio pasaulyje. Panevėžio „Lietkabelio“ komandos centras mūsų šalyje rungtyniauja jau antrą sezoną.

Aukštaūgis prieš savaitę pristatytame interviu su tinklalapiu „kklietkabelis.lt“ pasidalijo mintimis apie savo karjerą bei krepšinio subtilybes, tačiau antrojoje pokalbio dalyje krepšinis trumpam liko nuošalyje.

„Pasitaikius progai išbandyti lietuviško maisto nedvejojau ir man visai patiko. Kartas nuo karto užsisakau sriubos ar cepelinų. Man tai patinka, skanūs patiekalai, – pirmąją pažintį su lietuviška virtuve prisiminė amerikietis. – Iš pradžių man buvo kiek neįprasta paragauti šaltos sriubos, niekada nebuvau to valgęs JAV.“

Pokalbiui prasidėjus nuo temų apie maistą, nebuvo išvengta klausimų apie lietuvių kalbą, kuri daugeliui užsieniečių atrodo sunki. Pats krepšininkas prisipažino, jog jis įprastai dažniau nei kiti legionieriai yra užkalbinamas lietuvių kalba. Pasirodo, R.Olanderis ne kartą buvo palaikytas lietuviu.

„Neretai einu į restoranus su kitais užsieniečiais ir padavėjai galvoja, kad tik aš vienintelis šneku lietuviškai, todėl pokalbio pradžia visuomet būna lietuvių kalba, o man belieka atsakyti, jog nešneku lietuviškai“, – pasakojo vienas „Lietkabelio“ ekipos lyderių.

Interviu metu krepšininkas pasidalijo ir sukauptu lietuvių kalbos žinių bagažu bei papasakojo apie savo ir „Lietkabelio“ komandos krepšininkų laisvalaikį.

 

 

2021-2022: