Naujienos

R.Butautas: žaidėme kaip komanda ir parodėme charakterį

2018 02 13

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda įveikė SIL–Karaliaus Mindaugo taurės turnyro ketvirtfinalį, kai 86:76 nugalėjo Pasvalio „Pieno žvaigždes“.

Vyriausiasis panevėžiečių treneris Ramūnas Butautas gyrė savo auklėtinius už komandinį žaidimą. Strategas teigė, jog finaliniame ketverte „Lietkabelis“ vyksta kautis su kiekvienu varžovu.

„Rungtynės buvo tokios, kokios ir turėjo būti. Kai vienas mačas lemia viską, gali atsitikti įvairių netikėtumų, todėl komandai lengva paslysti. Mes pradėjome ne kaip taurės susitikimą, o kai eilinį LKL mačą. Pavyko paaiškinti žaidėjams, kad galime pavėluoti ir nepasivyti varžovų. Pradėjome greičiau žaisti, tada susidarėme geras sąlygas puolimui. Liūdina net 24 klaidos. Buvo daug nelogiškų sprendimų, daug klaidų lygioje vietoje. Neblogai gynėmės paskutinius tris kėlinius. Šiek tiek paleidome varžovus ketvirtajame kėlinyje, kai jie pradėjo žaisti va bank. Pagyriau žaidėjus vienu aspektu, jog mes žaidėme kaip komanda ir parodėme charakterį“, – sakė R.Butautas.

– Ž.Skučas ir V.Čepukaitis nebuvo itin rezultatyvūs, bet puikiai dirbo gynyboje.

– Taip, Skučas ir Čepukaitis mums padėjo suaktyvinti gynybą. Tai yra mūsų abiejų aukštaūgių nuopelnas, kai kitaip pradėjome gintis prieš pikenrolą. Broliai svarbiu momentu pelnė taškus.

– L.Wiliamsas trečią mačą iš eilės sužaidė puikiai. Kiek svarbus jo geras žaidimas?

– Lorenzo yra labai svarbus ir šiandien mus gelbėjo, kai buvome gilioje duobėje. Kai jį pakeisdavau, man jo stigdavo aikštelėje. Tai yra patyręs žaidėjas, kuris gerai supranta krepšinį. Jis gali būti aštrus puolime, gerai ginasi. Tokio įžaidėjo nori kiekvienas treneris – supranta mane iš pusės žodžio. Geras žaidėjas.

– Kaip jaučiasi Ž.Peineris?

– Žanis buvo šiek tiek apsnūdęs, bet tai yra normalu, nes jis gėrė vaistus ir dalyvavo tik vienoje komandinėje treniruotėje. Pabandžiau ir pamačiau, jog jis nesijaučia geriausiai.

– Su kokiomis nuotaikomis vykstate į KMT turnyrą?

– Čia yra sportas – kausimės su visais varžovais ir bandysime laimėti. Sporte nugali stipriausias, o kartais laimė nusišypso ir silpnesniems.

– Ar nustebino „Dzūkijos“ pergalė prieš „Neptūną“?

– Aš prognozavau, kad visko gali įvykti. Taip ir buvo. Man didelės staigmenos nebuvo.

2020-2021: