Pristigo jėgų: aštuoniese žaidęs „Lietkabelis“ mačo pabaigoje nusileido „Neptūnui“

2014 10 09

Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse Panevėžio „Lietkabelio“ (1/4) klubas namuose 65:78 (16:18, 17:11, 21:23, 11:26) nusileido Klaipėdos „Neptūno“ (6/0) krepšininkams.

„Lietkabelio“ gretose nerungtyniavo traumuoti Dainius Šalenga ir Evaldas Žabas. Mačui nebuvo registruotas ir tik ketvirtadienį popiet atvykęs naujokas Noah Dahlmanas.

Nuo pat susitikimo pradžios „Lietkabelis“ išsiveržė į priekį ir sužaidus 4 minutes turėjo 5 taškų pranašumą – 12:7. „Neptūnas“ ne tik pasivijo šeimininkus, bet ir persvėrė rezultatą savo naudai (17:14) ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių pirmavo 18:16.

Mindaugo Girdžiūno taškai antrojo ketvirčio pradžioje buvo padidinę LKL vicečempionų pranašumą (23:17), bet čia pat „Lietkabelis“ pasivijo varžovus – 22:23. Maža to, panevėžiečiai kėlinį baigė atkarpa 6:0 ir įpusėjus dvikovai pirmavo 33:29.

Po pertraukos „Lietkabelis“ sugebėjo susikrauti 7 taškų pranašumą – 40:33. „Neptūnas“ neleido Mindaugo Budzinausko kariaunai įsibėgėti ir 27-ąją minutę atstatė pusiausvyrą – 47:47. Čia pat panevėžiečiai spurtavo 6:0 bei vėl truktelėjo į priekį – 53:47. Uostamiesčio krepšininkai iki ketvirčio pabaigos priartėjo, bet po trijų kėlinių „Lietkabelis“ išliko priekyje – 54:52.

Lemiamame kėlinyje prabėgus 3 minutėms rezultatas dar buvo lygus – 61:61. Tuomet didesnę rotaciją turėjęs „Neptūnas“ buvo išsaugojęs daugiau jėgų, kas leido įmesti 6 taškus be atsako – 67:61. Nors Tautvydas Lydeka baudos metimu priartino „Lietkabelį“ (62:67), bet klaipėdiečiai įmetė dar 5 taškus iš eilės ir susikrovė dviženklį pranašumą – 73:62. Per likusias 4 minutes šeimininkai dar bandė gelbėtis, tačiau tam pristigo jėgų ir „Neptūnui“ paskutinė repeticija prieš Eurolygos startą baigėsi sėkmingai.

„Lietkabelis“: Ivanas Neliubovas 20 (5 atk. kam.), Tautvydas Lydeka (6 atk. kam.) ir Žygimantas Jonušas po 14, Žygimantas Janavičius 8 (9 rez. perd.), Mantas Kazonas 6, Lukas Aukštikalnis 3.

„Neptūnas“: Mindaugas Girdžiūnas 20 (4/5 tritaškiai, 7 atk. kam.), Martynas Mažeika 12, Egidijus Dimša ir Valdas Vasylius (7 atk. kam.) po 11, Deividas Gailius 10 (0/8 tritaškiai, 5 atk. kam., 5 rez. perd.).