Prasta kova po krepšiais kainavo šansą išlyginti serijos rezultatą

2016 04 30

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos („Tete-a-Tete Casino“ LKL) ketvirtfinalyje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ klubas, kuris namuose 66:85 (14:23, 19:22, 14:17, 19:23) nusileido Vilniaus „Lietuvos ryto“ ekipai ir serijoje ir trijų pergalių atsilieka 0:2.

Svečiai kovą dėl atšokusių kamuolių laimėjo net 44:19 ir tai tapo pagrindiniu raktu į pergalę.

Nors pirmasis taškus šiame mače pelnė Arnas Labuckas, tačiau Antano Kavaliausko bei Kendricko Browno pastangomis vilniečiai išsiveržė į priekį (9:4). Maža to, Adamas Lapeta dėjimu padidino „Lietuvos ryto“ persvarą iki dviženklės (16:6). Kėlinio pabaigoje Jermaine‘as Love‘as išprovokavo oponento pražangą bei trimis baudų metimais sumažino „Lietkabelio“ deficitą (14:23).

Antro ketvirčio pradžioje Žygimantui Janavičiui pavyko pataikyti du tritaškius ir priartinti panevėžiečius (20:23). Nors vilniečiai vėl atitrūko, tačiau šeimininkai toli „Lietuvos ryto“ nepaleido (28:33). Panevėžio ekipai niekaip nepavyko sustabdyti A.Kavaliausko ir Artūro Jomanto, kurie leido sostinės klubui po dviejų kėlinių pirmauti gana solidžiu pranašumu (45:33).

Šeimininkams ilgoji pertrauka neišėjo į naudą: vilniečiai surengė dar vieną gerą atkarpą ir susikrovė triuškinamą persvarą (52:33). Trečiasis kėlinys buvo gana nerezultatyvus, tad per kelias minutes sėkmingiau sužaidę „Lietkabelio“ krepšininkai po Mile Iličiaus dvitaškio priartėjo (47:59). Vis dėlto Gediminas Orelikas pataikė iš toli – šeimininkams šansų išsigelbėti nėra daug (62:47).

Ketvirtasis kėlinys buvo tik formalumas: vilniečiai, išnaudoję A.Gudaičio dominavimą po krepšiu ir G.Oreliko tolimus metimus, triuškino oponentus (76:54). Nors K.Brownas, stabdydamas Ž.Janavičių, užsidirbo diskvalifikacinę pražangą, tačiau per likusį laiką „Lietuvos rytas“ varžovams priartėti itin neleido – 85:66.

„Lietkabelis“: Žygimantas Janavičius 15, Mile Iličius 11, Julius Kazakauskas 9.

„Lietuvos rytas“: Antanas Kavaliauskas ir Artūras Gudaitis po 16, Gediminas Orelikas ir Mindaugas Lukauskis po 9.