Pralietu krauju ir techninėmis pražangomis pažymėtame mače – nesėkmė prieš „Žalgirį“

2019 01 13

Nesėkmę „Betsafe–LKL“ turnyre patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/8) klubas, kuris 69:73 (20:12, 15:17, 13:18, 21:26) nusileido Kauno „Žalgiriui“ (16/2).

Dvikova buvo pažymėta krauju, kai lūpa buvo praskelta Simui Jasaičiui – jam prireikė keturių siūlių. Taip pat Marko Čakarevičiui buvo prakirsta nosis, o ketvirtajame kėlinyje S.Jasaičiui, Nenadui Čanakui bei Stefanui Sinovecui buvo skirtos techninės pražangos.

Rungtynių eiga:

Kauniečiai labai nesėkmingai pradėjo susitikimą. „Žalgiris“ per pirmas 5 minutes pasižymėjo tik Brandono Davieso dvitaškiu, o šeimininkai puikią atkarpą užbaigė Sauliaus Kulviečio tritaškiu, po kurio rezultatas tapo 10:2. Kurį laiką nepadėjo net Šarūno Jasikevičiaus paprašyta minutės pertraukėlė – likus kiek daugiau nei 2 minutėms, svečiai, kuriems du baudų metimus pelnė LKL debiutavęs Deonas Thompsonas, atsiliko 4:14. „Žalgiriui“ pagaliau pavyko išjudinti puolimą, bet po pirmo kėlinio buvo pralaimima rezultatu 12:20.

Žalgiriečiai ir toliau atrodė kaip nesavi. Labai prastai metami baudų metimai neleido „Žalgiriui“ perimti iniciatyvos – kėlinio viduryje čempionai atsiliko 17:26. Kauno ekipą išjudino Mariaus Grigonio ir Aarono White’o pataikyti tritaškiai, tačiau tuo pačiu atsakė Jamaras Wilsonas bei Marko Čakarevičius – 35:25. Svečiai per likusias 2 minutes pelnė 4 taškus be atsako, tad šeimininkai po dviejų kėlinių pirmavo rezultatu 35:29.

Antrą trečio kėlinio minutę Žiga Dimecas pataikė abu baudų metimus, tačiau po to panevėžiečiai susidūrė su didelėmis problemomis puolime. „Žalgiris“ per pirmas 4 minutes pelnė 11 taškų, vis dėlto, vėl kuriam laikui įstrigo ir „Lietkabelis“ po Mindaugo Kupšo dvitaškio ir pataikyto vieno Pauliaus Valinsko baudos metimo išlygino rezultatą – 40:40. Nors žalgiriečiai ir toliau nedemonstravo solidaus puolimo, bet pagerėjusi gynyba po trijų kėlinių leido priartėti iki 47:48.

Svečiai ryžtingiau pradėjo lemiamą ketvirtį ir 32-ąją minutę po M.Grigonio tritaškio pirmavo 56:52. Į tai „Lietkabelis“ atsakė 6 taškais be atsako, dar vėliau du dvitaškius pataikė J.Wilsonas, po kurių Panevėžio klubas kiek pabėgo – 66:61. Vis dėlto mačo pabaigoje „Žalgiris“ įjungė aukštesnę pavarą, o N.Wolterso sėkmingas pasirodymas padėjo kauniečiams sugrįžti į pergalingas vėžes. Kauno ekipa iškovojo sunkią pergalę rezultatu 73:69.

„Lietkabelis“: Paulius Valinskas (1/6 tritaškiai, 6 rez. perd.) ir Jamaras Wilsonas po 12, Žiga Dimecas (9 atk. kam.) ir Vaidas Kariniauskas po 10.

„Žalgiris“: Nate’as Woltersas 18 (9 atk. kam., 8 rez. perd., 32 naud. bal.), Marius Grigonis 14, Brandonas Daviesas (4/8 dvitaškiai) ir Paulius Jankūnas (5/11 dvitaškiai) po 11.