Po pertraukos išbarstytas pranašumas, bet pratęstas pergalingas žygis

2017 10 21

Aštuntąją pergalę Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe – LKL“) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (8/0) klubas, kuris išvykoje 85:75 (23:18, 32:21, 9:19, 21:17) pranoko Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ (3/3) krepšininkus.

„Lietkabelis“ rungtyniavo be pagrindinio įžaidėjo Lorenzo Williamso, kuris pajuto nugaros skausmus, todėl jam buvo leista likti namuose.

Prabėgus pustrečios minutės „Pieno žvaigždės“ pirmavo 6:5, bet „Lietkabelio“ atkarpa 7:0 leido išsiveržti į priekį – 12:6. Netrukus šeimininkai atsakė savo sėkmingu žaidimu – 15:14. Čia pat svečiai spurtavo 8:0 (22:15), o po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo 5 taškų persvarą – 23:18.

Antrajame ketvirtyje Artūro Štalbergo auklėtiniai ėmė tolti nuo varžovų ir 13-ąją minutę skirtumas pirmą kartą tapo dviženklis – 32:21. Sėkmingai tritaškius metęs „Lietkabelis“ prarają tarp ekipų buvo išauginęs iki 18 taškų (47:29), o ilsėtis komandos išėjo rezultatui esant 55:39.

Po didžiosios pertraukos LKL vicečempionai užstrigo puolime ir per 3 minutes pelnė vos 1 tašką – 56:45. Toliau „Pieno žvaigždės“ itin kibiai darbavosi gynyboje, o patys įmetė tris tritaškius iš eilės, kurie leido sumažinti atsilikimą iki 6 taškų – 54:60. Toks skirtumas tarp komandų išliko ir po trijų kėlinių – 64:58.

Prasidėjus lemiamam ketvirčiui panevėžiečiai net 4 minutes negalėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudojusios „Pieno žvaigždės“ išsiveržė į priekį – 65:64. Labai svarbų tritaškį pataikė Adas Juškevičius – 67:65. Nors pasvaliečiai atstatė pusiausvyrą (67:67), bet „Lietkabelis“ laimėjo atkarpą 11:0 (78:67) ir per likusias dvi minutes pergalės iš savo rankų nebepaleido.

„Pieno žvaigždės“Steponas Babrauskas 20 (5 atk. kam.), Artūras Ausėjas 14, Ignas Fiodorovas 9, Nikita Balašovas 8 (10 atk. kam.).

„Lietkabelis“: Žanis Peineris ir Adas Juškevičius (4/5 tritaškiai) po 16, Gary Taltonas 11 (5 atk. kam.), Gintaras Leonavičius ir Simas Jasaitis po 8, Darjušas Lavrinovičius 7.