Po dramatiškos kovos nusileista „Juventus“

2015 03 14

Pralaimėjimą Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse šeštadienį Utenoje patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (9/21) klubas, kuris 73:77 (8:17, 21:21, 25:15, 19:24) nusileido Utenos „Juventus“ (18/11) krepšininkams.

Susitikimas prasidėjo nerezultatyviai ir prabėgus kiek daugiau nei 4 minutėms uteniškiai pirmavo 5:4. Po dar kelių minučių „Juventus“ išliko priekyje 10:8, bet likusį laiką „Lietkabelis“ nepelnė taškų ir tai leido šeimininkams po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo 9 taškų persvarą – 17:8.

Antrajame ketvirtyje panevėžiečiai ir „Juventus“ ėmė lengviau rinkti taškus, bet tai buvo palankus uteniškiams, kurie susikrovė dviženklį pranašumą – 32:22. 18-ąją minutę komandas skyrė 13 taškų (38:25), tačiau svečiai sėkmingai baigė kėlinį ir įpusėjus mačui atsilikinėjo 29:38.

Po didžiosios pertraukos Rashaunas Broadusas pataikė dvitaškį (40:29), bet „Juventus“ įstrigo „Lietkabelio“ gynyboje ir per 4 minutes nepelnė nė taško. Tuo pasinaudoję svečiai spurtavo 11:0 ir išlygino rezultatą – 40:40. 27-ąją minutę Lukas Aukštikalnis pataikė iš toli ir pirmą kartą „Lietkabelis“ buvo priekyje – 48:47. Minimalų pranašumą Gintaro Kadžiulio auklėtiniai išlaikė ir pasibaigus trims ketvirčiams – 54:53.

Ketvirtajame kėlinyje sužaidus beveik 4 minutes rezultatas buvo lygus (58:58), bet „Juventus“ surengė dvi sėkmingas atakas iš eilės ir kiek truktelėjo į priekį – 62:58. Netrukus uteniškiai pranašumą padidino dar 3 taškais (66:59), bet „Lietkabelis“ nepasidavė ir 38-ąją minutę po Dainiaus Šalengos tritaškio priartėjo – 65:68. Likus žaisti 42 sekundes Jurica Žuža įmetė iš vidutinio nuotolio – 69:71. Komandos apsikeitė tiksliais metimais – 71:73. Pražanga sustabdytas Egidijus Dimša sumetė baudas, o Evaldas Žabas prarado kamuolį ir kartu šansą išsigelbėti šiose rungtynės.

„Juventus“: E.Dimša 17 (10 atk. kam.), R.Broadusas 15, S.Kulvietis 12 (6 atk. kam.), S.Buterlevičius 10.

„Lietkabelis“: E.Žabas 18 (6 rez. perd.), J.Žuža (5 atk. kam.) ir A.Labuckas (5 atk. kam.) po 14, D.Šalenga 12.