Po atkaklios kovos nusileista „Žalgiriui“

2018 05 02

Panevėžio „Lietkabelio“ (20/16) komanda pralaimėjimu baigė Lietuvos krepšinio lygos („Betsafe–LKL“) reguliarųjį sezoną ir namuose 74:81 (18:20, 21:19, 13:25, 22:17) nusileido Kauno „Žalgiriui“ (29/4).

„Lietkabelis“ LKL ketvirtfinalyje susitiks su „Šiauliais“.

Rungtynių pradžia „Lietkabeliui“ buvo geresnė, o „Žalgirui“ dieną taip pat apkartino ir Edgaro Ulanovo traumelė, kurios rimtumas kol kas buvo neaiškus – 7:2. Legionieriai persvėrė rezultatą (9:7), o kol panevėžiečiai neleido varžovams labiau atitrūkti, Brandonas Daviesas rodė puikų žaidimą ir palaikė apylygį rezultatą – 17:16. Po pirmo kėlinio „Žalgiriui“ pavyko turėti 2 taškų pranašumą – 20:18.

Darjušas Lavrinovičius siautėjo ir „Žalgiris“ niekaip negalėjo jo sustabdyti – 25:22. Vasilje Micičiaus trys baudos metimai skirtumą sušvelnino, o Paulius Jankūnas išvedė į priekį savo komandą – 32:31. Šarūnas Jasikevičius buvo labai nepatenkintas savo auklėtiniais, per pasitarimą skyrė patarimų ir kėlinio pabaigoje tritaškį pataikė Axelis Toupane’as – 39:39.

„Žalgiris“ perėmė iniciatyvą (48:43), o „Lietkabeliui“ sustojus skirtumas tik augo ir augo bei galiausiai tapo dviženklis – 58:48. Smaginosi ir Aaronas White’as, tad „Žalgiris“ artėjo pergalės link – 64:50. Pasibaigus kėliniui dar Lorenzo Williamsas pašvelnino deficitą (52:64).

„Žalgiris“ toliau saugojo dviženklę persvarą, nors vis epizodiškai „Lietkabelis“ ir sumažindavo deficitą – 64:73. Lavrinovičiai rinko svarbius taškus (69:75), bet atsakė B.Daviesas su A.White’u ir šansų šeimininkai turėjo nebedaug. Viltis atsigavo po A.Toupane’o nesportinės pražangos (74:81), tačiau L.Williamsas buvo netaiklus, o laikas seko. Beliko „Žalgiriui“ įtvirtinti laimėjimą.

„Žalgiris“: Brandonas Daviesas 23, Kevinas Pangosas 14 (9 rez. perd.), Paulius Jankūnas 12, Axelis Toupane’as 7, Antanas Kavaliauskas 6, Aaronas White’as 5.

„Lietkabelis“: Darjušas Lavrinovičius 19 (7/8 dvit.), Žanis Peineris 12, Gintaras Leonavičius 10, Simas Jasaitis 9, Kšištofas Lavrinovičius 7, Donatas Tarolis ir Vaidas Čepukaitis – po 6.