Naujienos

Pirmasis varžovas LKL pirmenybėse – iš pagrindų pasikeitę „Prienai“

2014 09 26

Panevėžio „Lietkabelio“ klubas šeštadienį, rugsėjo 27 dieną, pradės Lietuvos krepšinio lygos (LKL) kovas maču išvykoje su „Prienais“.

Abiems komandoms tai bus pirmasis oficialus mačas šiame sezone, kadangi rugsėjo 24 dieną startavusiose pirmenybėse nei „Lietkabelis“, nei „Prienai“ susitikimo nežaidė.

Pasikeitimai

„Prienai“ šį tarpsezonį išgyveno radikalias permainas – komandų paliko ne tik ilgametis vyriausiasis treneris Virginijus Šeškus, bet ir būrys žaidėjų – iš praėjusio sezono sudėties liko vos Domantas Šeškus ir Paulius ivanauskas, o tai reiškia, jog komandoje yra dešimt naujokų.

Priekinė linija. Artūrą Valeiką ir Vaidą Čepukaitį Prienų klubas pakeitė 23 metų 205 cm ūgio Giedriumi Staniuliu ir 22 metų 215 cm ūgio Tomu Urbonu. Startiniame penketuke rungtyniauja iš Alytaus „Dzūkijos“ atvykęs G.Staniulis, kuris yra tikras atkovotų kamuolių meistras – praėjusį sezoną per mačą sugriebdavo 7,8 kamuolio.

Dar geriau dėl kamuolių grūmėsi T.Urbonas, gynęs Kauno „LSU-Atleto“ garbę – 8,2 kamuolio per vieną LKL susitikimą. Akivaizdu, kad „Lietkabelio“ aukštaūgiams Tautvydui Lydekai ir ivanui Neliubovui reikės atidžiai atitverinėti varžovus nuo krepšio.

Sunkiųjų krašto tandemą sudarys 22 metų 204 cm ūgio Paulius Vaitiekūnas ir 22 metų 203 cm ūgio Dominykas Milka. Abiems krepšininkams tai bus debiutas LKL pirmenybėse: P.Vaitiekūnas visą karjerą praleido NKL pirmenybėse, o D.Milka žaidė NCAA antrajame divizione, kur demonstravo įspūdingą žaidimą – 20,7 taško ir 12,4 atkovoto kamuolio.

Puolėjai. Šią grandį sudarys po pertraukos į Prienus grįžęs 26 metų 205 cm ūgio Arnas Labuckas ir 28 metų 200 cm ūgio Vidmantas Sragauskis, užsirekomendavęs „LSU-Atleto“ gretose. Kovingasis A.Labuckas turėtų būti vienas iš „Prienų“ lyderių.

Atakuojantys gynėjai. Dar vienas „LSU-Atlete“ praėjusį sezoną pradėjęs, bet į „Dzūkiją“ persikėlęs krepšininkas – Šarūnas Vingelis. 24 metų 191 cm ūgio gynėjas turėtų rungtyniauti startiniame penketuke, o jį keis 26 metų 192 cm ūgio Laurynas Jacevičius, kuriam tai bus debiutas LKL. Šiam talentingam gynėjui karjeroje koją kiša amžinos problemos su nugara. Šioje pozicijoje „Prienai“ turi dar vieną krepšininką – 21 metų 182 cm ūgio D.Šeškų, kuris LKL kovų jau yra gavęs du sezonus.

Įžaidėjai. Pagrindinis atakų organizatorius yra 23 metų 187 cm ūgio Ovidijus Varanauskas, sugrįžęs į Lietuvą po sezono Lenkijoje. Jam talkins 27 metų 195 cm ūgio prieniškis Paulius Ivanauskas, „Prienuose“ žaidžiantis nuo 2011 metų.

Pasirengimas. „Prienai“ LKL sezonui rengėsi sužaisdami aštuonis kontrolinius mačus, iš kurių laimėjo vos du – prieš Šakių „Zanavyką“ ir Minsko „Cmoki“.

Rezultatyviausiai žaisdavo A.Labuckas, rinkdavęs po 14 taškų. O.Varanauskas pridėdavo po beveik 13 taškų, o G.Staniulis pasižymėdavo 12 taškų.

Treneris. Į Vilniaus „Lietuvos ryto“ komandą išvykusį V.Šeškų pakeitė Tadas Stankevičius. Pastaruoju metu specialistas pats treniravo Vilniaus „Kibirkšties“ moterų klubą, o praėjusį sezoną buvo vyr. trenerės Jurgitos Štreimikytės-Virbickienės asistentu. Su vyrais T.Stankevičius yra dirbęs NKL pirmenybėse, kai vadovavo Vilniaus „Perlo“ ekipai.

Data ir laikas. Mačas Prienuose prasidės 17.00 valandą. Jį tiesiogiai transliuos www.sporto.tv.

2021-2022: