Pirmasis ratas baigtas pralaimėjimu čempionams

2015 11 16

„Tete-a-Tete Casino-LKL“ čempionate nesėkmę patyrė Panevėžio „Lietkabelis“ (2/7), kuris namuose 69:95 (15:25, 20:24, 18:23, 16:23) nusileido titulą ginančiam Kauno „Žalgiriui“ (9/0).

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių „Žalgiris“ įvedė tvarką svečių aikštelėje (10:3). Kauniečiams pabėgti kurį laiką neleido taiklūs Simo Buterlevičiaus tritaškiai (11:15) , tačiau ketvirčio pabaigoje septintąjį tašką pelnęs Edgaras Ulanovas leido žalgiriečiams įgyti 9 taškų persvarą (20:11). „Žalgirio“ spurtą 10:0 nutraukė Mile Iličiaus ir Jermaine’o Love’o taiklūs metimai. Po pirmųjų dešimties minučių svečiai pirmavo 25:15.

Antrojo ketvirčio pradžioje iniciatyvos „Žalgirio“ gretose ėmėsi Martynas Pocius. Kauniečiai atitrūko 38:22. „Lietkabelį“ ant savo pečių tempė bene vienintelis S.Buterlevičius. Kėliniui įpusėjus, „Žalgiris“ turėjo 19 taškų persvarą (44:25). Pirmosios mačo dalies pabaigoje panevėžiečiai spurtavo 8:2 ir šiek tiek sušvelnino deficitą (33:46). Kėlinį vainikavo taiklus Valdo Vasyliaus metimas, po kurio „Žalgirio“ persvara aptirpo iki 14 taškų – 49:35.

Trečiajame kėlinyje „Lietkabelis“ rado dar vieną ginklą – M.Iličių. Jo ir S.Buterlevičiaus pastangomis panevėžiečiai spurtavo 7:0 bei sumažino deficitą iki 10 taškų (49:59). Tačiau šeimininkų viltis netrukus išsklaidė panašus „Žalgirio“ atsakas – 11:2, leidęs svečiams vėl perimti mačo kontrolę į savo rankas. Po trisdešimties žaidimo minučių kauniečiai turėjo 19 taškų persvarą – 72:53.

Ketvirtajame kėlinyje M.Pocius ir toliau sėkmingai naudojosi „Lietkabelio“ gynybos spragomis – pelnė 17-ąjį tašką (87:63). Panevėžiečiai nesugebėjo pademonstruoti jokios ugnelės, o svečiai ir toliau dominavo (91:65). Rungtynes „Žalgiris“ laimėjo triuškinama persvara – 95:69.

„Lietkabelis“: S.Buterlevičius 19, M.Iličius 17, A.Valeika 11 (6 atk. kam.), B.Woodas 8 (0/3 trit.).

„Žalgiris“: M.Pocius 17 (6/6 dvit.), I.Vougioukas 15 (4/5 dvit., 5 atk. kam.), L.Lekavičius 12, B.Motumas (5/5 dvit.) ir P.Jankūnas po 11, E.Ulanovas 10.