„Lietkabelis“ iškovojo pergalę Prienuose

2015 01 10

Sunkią pergalę Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) pasiekė Panevėžio „Lietkabelio“ (8/14) klubas, išvykoje 87:79 (26:28, 26:21, 13:18, 22:12) trečią kartą šį sezoną pranokęs „Prienų“ (6/14) krepšininkus.

„Lietkabelis“ susitikimą pradėjo sėkmingai ir prabėgus 2 minutėms pirmavo 10:2. „Prienai“ neketino paleisti varžovų į priekį ir 7-ąją minutę išlygino rezultatą – 18:18. Baigiantis kėliniui šeimininkai išsiveržė į priekį ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo nežymų pranašumą – 28:26.

Antrajame ketvirtyje Gintaro Kadžiulio auklėtiniai susigrąžino iniciatyvą ir visą laiką turėjo 4–6 taškų persvarą, kurią paskutinėmis sekundėmis kiek sumažino Vidmantas Sragauskis ir įpusėjus rungtynėms „Lietkabelis“ pirmavo 52:49.

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelis“ per pusantros minutės į savąjį krepšį nepraleido nė taško ir pirmą kartą šiame mače susikrovė dviženklį pranašumą – 59:49. „Prienai“ atsigavo ir per kelias minutes atsakė atkarpa 6:0, kurie leido priartėti – 55:59. Po minutės pertraukėlės Ivanas Neliubovas pataikė vieną baudą iš dviejų (60:55), bet prieniškiai įmetė 8 taškus iš eilės ir išsiveržė į priekį – 63:60. „Prienai“ buvo dar labiau atitrūkę (67:62), bet Dainius Šalenga pelnė du taškus su varžovo pražanga ir prieš lemiamą atkarpą sumažino svečių atsilikimą – 65:67.

Ovidijus Varanauskas kėlinį pradėjo tritaškiu (70:65), tačiau „Lietkabelis“ keturias minutes pavyzdingai darbavosi gynyboje ir tai leido spurtuoti 10:0 bei vėl susigrąžinti pranašumą – 75:70. Prieniškiai bandė dar gelbėtis (77:82), bet Evaldas Žabas pataikė tritaškį ir per paskutines 70 sekundžių „Lietkabelis“ pergalės iš savo rankų nebepaleido.

„Prienai“: O.Varanauskas 21 (5 rez. perd.), A.Labuckas 20, V.Sragauskis ir D.Milka (9 atk. kam.) po 16.

„Lietkabelis“: E.Dimša 19 (7 atk. kam.), D.Šalenga 16 (5 atk. kam.), E.Žabas 14, N.Dahlmanas 12 (6 atk. kam.), L.Aukštikalnis 11.