Naujienos

Panevėžio klubui – 50 metų: prisiminkime rekordus ir statistikos kategorijų lyderius

2014 08 04

Panevėžio krepšinio klubas švenčia savo 50-metį! Ta proga siūlome jums prisiminti Panevėžio miesto komandos ir jos žaidėjų rekordus žaidžiant Lietuvos krepšinio lygoje (LKL) nuo 1993 metų.

Daugiausiai rungtynių Panevėžio ekipoje yra sužaidęs Paulius Staškūnas – net 184. Jis pirmauja ir pagal pelnytus taškus (2085) bei atkovotus kamuolius, kurių iš viso yra sugriebęs 857.

128 susitikimus Panevėžio klube yra sužaidęs Mindaugas Lukauskis, kuris kitą sezoną rungtyniaus Vilniaus „Lietuvos ryte“. Po 125 mačus sužaidę yra karjerą jau baigę Saulius Raziulis ir Žydrūnas Urbonas. Beje, šie žaidėjai rikiuojasi už P.Staškūno rezultatyviausių kategorijoje – Ž.Urbonas turi 1489 taškus, o S.Raziulis yra įmetęs 1434.

Blokuotų metimų kategorijoje aiškaus lyderio nėra, kadangi Andrius Vyšniauskas ir Herve Djoumbi yra „nupūtę“ po 73 varžovų metimus. Tuo tarpu perimtų kamuolių grafoje, kas yra geriausias, nekyla niekam klausimų – S.Raziulis pirmauja su 280 perimtų kamuolių. Antroje vietoje esantis M.Lukauskis gerokai atsilieka – 156 „pavogti“ kamuoliai.

S.Raziulis pirmauja ir pagal atliktus rezultatyvius perdavimus – 470. Antras yra Mantas Ignatavičius (261), kuris užfiksavęs komandos rekordą pagal vieneriose rungtynėse perimtus kamuolius – 1996 metais susitikime su Klaipėdos „Neptūnu“ M.Ignatavičius nugvelbė 9 kamuolius.

Absoliutus rezultatyvių perdavimų rekordas priklauso praėjusį sezoną „Lietkabelyje“ žaidusiam Jokūbui Gintvainiui, kuris vasarį mače su Kauno „LSU-Atletu“ atliko net 13 tikslių perdavimų komandos draugams.

Per vienerias rungtynėse daugiausiai taškų yra pelnęs Dainius Plėta (34), o P.Staškūnas surinko daugiausiai naudingumo balų – net 44.

Visus rekordus rasite viršutinio meniu juostoje pasirinkę „KK Lietkabelis“ ir tuomet nuspaudę „Rekordai“.

2021-2022: