Pagirtinai kovojęs „Lietkabelis“ nusileido LKL čempionams

2014 10 02

Trečiąją nesėkmę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) rungtynėse patyrė namuose žaidęs Panevėžio „Lietkabelis“ (0/3), kuris namuose 70:88 (6:16, 20:20, 24:23, 20:29) nusileido titulą ginančiam Kauno „Žalgiriui“ (2/1).

„Lietkabelis“ mačą pradėjo dvitaškiu sužaidus 2 minutes (2:0), tačiau vėliau įkrito į duobę ir net 6 minutes nesugebėjo pelnyti taškų, o tuo pasinaudojęs „Žalgiris“ spurtavo 16:0 ir atitrūko – 16:2. Paskutines kelias minutes panevėžiečiai sužaidė sėkmingiau ir po pirmųjų dešimties žaidimo minučių turėjo 10 taškų deficitą – 6:16.

Savo spurtą iki 7:0 „Lietkabelis“ pratęsė vos pradėjus antrajam kėliniui – 9:16. Nors „Žalgiris“ susigrąžino dviženklę persvarą (24:12), bet Mindaugo Budzinausko auklėtiniai pagirtinai kovojo ir skirtumas svyravo tarp 8 ir 12 taškų. Paskutinėmis sekundėmis sėkmingai gynyboje ir puolime sužaidęs Lukas Aukštikalnis leido „Lietkabeliui“ išlaikyti nepakitusį skirtumą ir įpusėjus rungtynėms – 26:36.

Po pertraukos „Lietkabelis“ ėmė „Žalgiriui“ lipti ant kulnų. Po kelių iš eilės tritaškių skirtumas ištirpo iki 5 taškų – 38:43. Gintaro Krapiko paprašyta minutės pertraukėlė leido LKL čempionams atitrūkti – 50:40. Toliau taikliai iš toli šaudę  šeimininkai spurtavo 8:0 ir priartėjo dar labiau – 48:52. Likusias minutes sėkmingiau sužaidė „Žalgiris“, kuris prieš lemiamą ketvirtį pirmavo 59:50.

Ketvirtąjį kėlinį „Žalgiris“ pradėjo spurtu 14:4, kuris leido susikrauti  saugų pranašumą – 73:54. „Lietkabelis“ dar kovojo ir bandė atsitiesti, tačiau svečiai žaidė užtikrintai ir šventė antrąją pergalę šiame sezone.

„Žalgiris“: D.Songaila 15 (5/7 dvit.), L.Lekavičius 13 (4/6 dvit.), P.Jankūnas 12 (5/7 dvit., 6 atk. kam.), V.Kariniauskas 11 (6 atk. kam.), A.Milaknis 9 (3/9 trit.), A.Gudaitis 8 (2/8 dvit., 7 atk. kam.), T.Dimša (0/3 dvit., 2/3 trit.) ir E.Ulanovas (1/4 dvit.) po 6.

„Lietkabelis“: M.Kazonas 14 (4/6 trit.), E.Žabas (8 rez. perd.) ir Ž.Jonušas (4/4 dvit.) po 10, T.Lydeka (2/6 dvit., 5 atk. kam.), Ž.Janavičius (5 atk. kam.) ir L.Aukštikalnis po 7.