Naujienos

Pagarba praeičiai ir dėmesys ateičiai

2014 03 28

Prieš šį savaitgalį Panevėžyje vyksiančą krepšinio šventę Aukštaitijos sostinėje įvyko ir keli Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) visuomeniniai renginiai. Jų metu buvo atiduota pagarba krepšiniui nusipelniusiems žmonėms, kurių jau nebėra tarp gyvųjų, ir su krepšiniu buvo supažindinti dviejų mokyklų moksleiviai.

Antradienį LKF atstovai drauge su Panevėžio miesto valdžios nariais, kūno kultūros ir sporto centro auklėtiniais, „Lietkabelio“ klubo vadovais ir mirusiųjų artimaisiais lankėsi kapinėse ir pagerbė Anapilin iškeliavusių žinomų žmonių atminimą. Jie ne tik padėjo gėlių ir uždegė žvakes, bet ir dalijosi prisiminimais apie Raimundą Sargūną, Algirdą Matačūną, Vilhelmą Variakojį bei Vladą Jackevičų.

„Tai buvo sporto entuziastai, daug dirbę visuomeniniais pagrindais, tiesiog sporto mylėtojai, uždegę savo pavyzdžiu kitus. Tiek V.Variakojis, tiek R.Sargūnas. Visi garsiausi Lietuvos krepšininkai yra jų mokiniai – pradedant Arvydu Saboniu. Ta maža duoklė, kurią ča šiandien atidavėme, yra galimybė tiesiog juos pagerbti, kad jų atminimas būtų gyvas jaunimo širdyse ir jaunimas norėtų sekti jų pėdomis“, – sakė Panevėžio savivaldybės meras Vitalijos Satkevičus.

LKF generalinis sekretorius Mindaugas Špokas teigė, jog svarbu išsaugoti šių svarbių žmonių atminimą ir apie jų meilę krepšiniui pasakoti jaunajai kartai.

„Tai yra gera tradicija. Manau, ir ateityje tuose miestuose, kuriuose vyksta krepšinio šventės, bus prisimenami mirę žmonės, kurie paliko gilų pėdsaką mūsų krepšinio istorijoje“, – sakė M.Špokas.

Vaizdo reportažą iš šio renginio galite pamatyti čia:

https://www.youtube.com/watch?v=UnIU5k_nDJ0.

Ketvirtadienį į Panevėžio mokymo įstaigas atkeliavo LKF socialinis projektas „Krepšinio diena mano mokykloje“. Toks renginys pirmą kartą vyko iškart dviejose miesto mokyklose tuo pačiu metu.

Panevėžio „Minties“ gimnazijoje ir Mykolo Karkos pagrindinėje mokykloje visą pusdienį vyko integruotos istorijos, kūno kultūros, dailės ir matematikos pamokos. Apie krepšinio istoriją Panevėžio moksleiviams pasakojo LKF garbės prezidentas, ilgametis Kauno „Žalgirio“ ir vyrų krepšinio rinktinės treneris Vladas Garastas. Kūno kultūros pamokas vedė ir su žaidimo elementais moksleivius supažindino Lietuvos moterų krepšinio rinktinės treneris Mantas Šernius.

Vyko tarpmokyklinės 3×3 krepšinio rungtynės, kuriose moksleiviai varžėsi dviejose amžiaus grupėse: vyresnieji rungtyniavo 9-10-okų grupėje, o jaunesniųjų kategorijoje krepšinio pradmenis demonstravo pirmokai.

Šventėje apsilankė ir žinomi krepšininkai: Pasvalio „Pieno žvaigždžių“ įžaidėjas Rolandas Alijevas ir Panevėžio „Lietkabelio“ atstovai Darrickas Leonardas, Gediminas Žalalis ir Ryanas Olanderis. Mokiniai kartu su profesionaliais krepšininkais varžėsi konkursuose ir stengėsi įrodyti savo pranašumą.

Nuotaikingas vaizdo reportažas: https://www.youtube.com/watch?v=hKkg-rhf4qA.

Krepšinio Federacija

2021-2022: