Naujienos

P.Valinskas: „Rytas“ išsprendė savo problemas, o dabar mes turime spręsti savo

2021 03 09

Antradienio vakarą sostinėje „Betsafe-LKL“ aistruolių laukia tikras desertas – 18.30 val. į mūšį stos Vilniaus „Rytas“ (16/5) ir Panevėžio „Lietkabelis“ (15/7).

Lenktynėse dėl antrosios pozicijos turnyro lentelėje besirungiančios ekipos į tarpusavio susitikimą žengia būdamos skirtingų nuotaikų.

Vilniaus krepšininkai šeštadienį parklupdė Alytaus „Dzūkiją“ ir pratęsė savo pergalių seriją iki devynių, o panevėžiečiai kiek netikėtai nusileido Kėdainių „Nevėžiui-Optibet“. Žinoma, prastesniam „Lietkabelio“ žaidimui įtakos turėjo ir trijų kertinių žaidėjų (Vytenio Lipkevičiaus, Džordže Gagičiaus ir Margirio Normanto) traumos. Jei M. Normanto ant parketo neišvysime dar kurį laiką, tai likę du krepšininkai turi galimybių padėti komandai Vilniuje.

„Kad ir kaip žaidžiame, žaidimas niekad negali iki galo tenkinti, – portalui LKL.lt sakė „Lietkabelio“ gynėjas Paulius Valinskas. – Ypač dabar, po pastarųjų kelių rungtynių, kai sunkiai sekėsi. Šiek tiek yra apmaudu, bet nėra laiko liūdėti ir vaikščioti galvą nuleidus, nes yra daug rungtynių. Džiaugiamės, nes greitu metu sugrįš Gagičius ir Lipkevičius, todėl einame, analizuojame ir sprendžiam problemas, kurių turime.“

Gruodžio 12-ąją vykusiame šių komandų mače „Lietkabelis“ vilniečiams išrašė iki šiol paskutinį pralaimėjimą šalies pirmenybėse. Dar po mėnesio ekipos vairą perėmė Giedrius Žibėnas. Jam vadovaujant, paskutinioji šių klubų akistata baigėsi jau sostinės krepšininkų pergale 78:72.

„Pastarąsias rungtynes „Rytas“ žaidė penkiais mažais žaidėjais, gal tai mums buvo neparanku, nebuvome pratę, kad komandos žaidžia tokiais mažais penketais. Bet patys irgi turėjome prisitaikyti, iki galo to nepadarėme. Dabar būsim pasiruošę visokiems scenarijams“, – sakė vienas panevėžiečių lyderių.

Žvelgdamas į antradienio mačą, P. Valinskas pagyrė varžovus – devynių pergalių serija, anot gynėjo, byloja apie pagaliau pagautą žaidimo ritmą.

„Reikia atkreipti didžiausią dėmesį į lyderius – Echodą, Goudelocką, Butkevičių. Prisidėjo legionieriai ir pagaliau atrodo, kad „Rytas“ sudėliojo savo niuansus. Baigėsi žaidėjų rokiruotės ir jie gali rodyti savo krepšinį. Tos devynios pergalės iš eilės puikiai parodo, kad jie išsprendė savo problemas ir eina link geros komandos vardo. Čia mums tik dar didesnė motyvacija ir dar didesnis susikaupimo klausimas. „Rytas“ išsprendė savo problemas, o dabar mes turime spręsti savo“, – pagarbą oponentams išreiškė „Lietkabelio“ krepšininkas.

Antradienio mačas yra itin svarbus ir turnyrinės lentelės prasme. Sezonui persiritus į antrąją pusę, nuo likusių šešių komandų atsiskyrė lyderių ketvertukas – „Žalgiris“, „Rytas“, „Juventus“ ir „Lietkabelis“. Visgi namų aikštės pranašumas ketvirtfinalyje nei vienai iš 2–4 vietose įsitaisiusių komandų nėra iki galo tenkinantis rezultatas, nes ketvirtoji vieta greičiausiai reikštų žalgiriečių barjerą pusfinalyje. Todėl triumfas antradienį Vilniuje gali būti gyvybiškai svarbus atkaklioje kovoje dėl antrosios pozicijos.

„Pirmos keturios komandos yra aiškios ir tikrai nemeluosiu, kad nė viena komanda nenori likti ketvirta ir pusfinalyje susitikti su „Žalgiriu“. Mes norime užimti antrąją vietą. Tos tiesioginės kovos su „Juventus“ ir „Rytu“ yra dar didesnės reikšmės, todėl reikia eiti ir bandyti iškovoti pergales, kad ir kokioj formoj esam, kad ir koks ruožas – geresnis ar blogesnis“, – mačo svarbą pabrėžė P. Valinskas.

2021-2022: