Naujienos

„One Team“ projekto dalyviai aptarė patyčių temą

2018 02 22

„Cido“ arenoje susirinkę projekto „One Team“ dalyviai gilinosi į pagarbos kitam žmogui temą. Diskusiją moderavo Panevėžio kolegijos lektorius, psichologas Ramūnas Jukna. Panevėžio Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniai kartu su „Lietkabelio“ treneriu ir „One Team“ projekto ambasadoriumi Gintaru Kadžiuliu bei krepšininkais išsamiai aptarė patyčių temą. Jaunuoliai buvo kviečiami pasidalinti mintimis, kas yra patyčios, kokios gali būti patyčių rūšys, kokie būna vaikų vaidmenys patyčių situacijose bei kokie galimi kovos su patyčiomis būdai.

„Lietkabelio“ atstovai pasidalino savo asmenine patirtimi ir išgyvenimais, patirtais vaikystėje. Tai padrąsino globos namų auklėtinius susidūrus su patyčiomis netylėti ir neignoruoti, o ieškoti pagalbos, pasikalbant su žmogumi, kuriuo pasitikima. Vaikai taip pat buvo raginami įsijausti į žmogaus, patiriančio patyčias situaciją ir niekada neinicijuoti patyčių, suvokiant, kad patyčios gali labai stipriai žeisti ir persekioti visą likusį gyvenimą.

„Lietkabelis“ jau antrą mėnesį įgyvendina Eurolygos inicijuotą socialinį projektą „One Team“, kurio tikslas socialiai pažeidžiamų visuomenės grupių integravimas ir ugdymas pasitelkiant krepšinį. Vykdant programą ne tik žaidžiamas krepšinis, įvairūs sporiniai žaidimai, bet ir diskutuojama jaunimui aktualiomis temomis.

„Džiaugiamės, kad kiekvieno susitikimo su Algimanto Bandzos kūdikių ir vaikų globos namų auklėtiniais metu nors maža dalele prisidedame prie mūsų visų visuomenės gerovės. Bendraudami su vaikais matome, kaip jie keičiasi, kaskart tampa mums artimesni ir atviresni, o krepšinio aikštelėje dar labiau atsiskleidžia. Smagu užtikrinti turiningą vaikų laisvalaikį“, – po susitikimo kalbėjo G. Kadžiulis.

2021-2022: