Nusileista LKL čempionams

2016 03 14

Nesėkmę Lietuvos krepšinio lygoje („Tete-a-Tete Casino“ LKL) patyrė Panevėžio „Lietkabelio“ (10/19) klubas, kuris namuose 70:90 (16:22, 17:31, 17:27, 20:10) nusileidęs Kauno „Žalgirio“ (25/3) krepšininkams.

Rungtynių pradžioje „Lietkabelis“ neketino lengvai atiduoti mačo kontrolės tituluotiems svečiams. Sėkmingas Mile Iličiaus žaidimas leido išlaikyti minimalų deficitą (9:10). Ketvirčiui įpusėjus, abi komandos nerado kelių puolime. „Žalgiris“ atitrūko kėlinio pabaigoje, kai spurtavo 6:0 (19:13). Taiklus Iano Vougiouko baudos metimas pabaigė pirmąjį kėlinį (22:16).

„Žalgiris“ į priekį pabėgo antrojo kėlinio pradžioje. Spurtą žymėjo įspūdingas I.Vougiouko dėjimas su varžovo pražanga (31:20). „Lietkabelį“ mėgino tempti sėkmingai rungtyniavęs Žygimantas Janavičius, kuris pelnė 5 taškus iš eilės (26:34). Tačiau puikus „Žalgirio“ krepšininkų pataikymas, ypatingai Martyno Pociaus, didino atotrūkį tarp komandų. Pirmąją mačo dalį įrėmino neįtikėtinas Renaldo Seibučio taiklus metimas iš varžovų aikštelės pusės (53:33).

Po didžiosios pertraukos „Lietkabelio“ gynyba ir toliau nesusitvarkė su M.Pociumi, kurio 15-asis taškas didino svečių persvarą iki 17 taškų. Taip pat 15-asis R.Seibučio taškas nustatė 30 taškų skirtumo atžymą (73:43). „Žalgiris“ smeigė vieną tritaškį po kito, o „Lietkabelis“ lygiaverčių atsakymų nerado. Po trijų kėlinių kauniečiai pirmavo 80:50.

Ketvirtajame kėlinyje „Lietkabelis“ kiek apmažino deficitą, sušvelnino atsilikimą iki 24 taškų (62:86), tačiau klausimų, kas laimės, tikrai nebekilo. Kauniečiai atsipalaidavo ir puolimo pavarą sumažino, bet mačą laimėjo užtikrintai – 90:70.

„Žalgiris“: M.Pocius 18, R.Seibutis 15, I.Vougioukas 10, M.Sajus ir B.Motumas – po 9, E.Ulanovas 8, J.Randle‘as (3 rez. perd.) ir P.Jankūnas – po 6.

„Lietkabelis“: Ž.Janavičius 19, M.Iličius 13 (6 atk. kam.), J.Žuža 10, V.Vasylius 9, M.Kazonas 6.