„Nevėžį“ sutrypę „Lietkabelio“ krepšininkai iškovojo didžiausią sezono pergalę

2014 03 18

Dešimtąją pergalę Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate iškovojo Panevėžio „Lietkabelio“ krepšininkai rungtynėse namuose 96:69 (19:22, 27:16, 24:17, 26:14) sutriuškinę Kėdainių „Nevėžio“ ekipą.

Aštuntoji komandų akistata šiame sezone prasidėjo aktyvesniu svečių iš Kėdainių žaidimu. Po septinių varžovų lyderio G.Leonavičiaus taškų „Nevėžis“ turėjo trijų taškų pranašumą – 10:13, kuris po V.Ginevičiaus tolimo šūvio padidėjo iki rekordinio – 12:18. Tiesa, kėlinio pabaigoje „Lietkabelis“ stabilizavo padėtį – 19:22.

Antrąjį ketvirtį šeimininkai pradėjo spurtu – 7:0 (26:22, 12 min.). Nors „Nevėžis“ netrukus sušvelnino deficitą – 29:27, „Lietkabelio“ ekipa dar kartą šovė į priekį – 37:27. Iki pirmosios rungtynių pabaigos kėdainiečiai bandė mažinti deficitą, tačiau Panevėžio ekipa pranašumo neišvaistė – 46:38.

Trečiajame kėlinyje po taiklių M.Kazono ir I.Neliubovo metimų komandas jau skyrė 14 taškų – 54:40. „Nevėžis“ inicijavo vieną paskutinių spurtų mače ir priartėjo – 58:49. Kaip bebūtų, „Lietkabelio“ kapitono D.Griškėno pastangomis kėlinį šeimininkai užbaigė aukšta nata – 70:55.

Išlaikiusi ir didinusi persvarą „Lietkabelio“ komanda pradėjo aktyvinti gynybą ketvirtojo kėlinio pabaigoje dėl galimybės susikrauti teigiamą taškų pranašumą tarpusavio rungtynėse. Likus žaisti 30 sek., komandas skyrė 28 taškai – 96:68. Paskutinėje atakoje „Lietkabelis“ galėjo išplėšti sau naudingą taškų santykį, tačiau lemiamas G.Vrbanco metimas iš toli buvo netaiklus – 96:69.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ komandoje rungtyniavo Goranas Vrbancas, surinkęs 24 taškus (9/11 baudų metimai), 15 – pridėjo Ivanas Neliubovas (16 atk. kam.), po 13 – Darrickas Leonardas ir Darius Griškėnas.

„Nevėžio“ komandoje išsiskyrė Gintaras Leonavičius, pelnęs 25 taškus, 19 – įmėtė Tautas Jogėla.

Kitas rungtynes Panevėžio ekipa žais balandžio pirmąją dieną nuo 18:30 val. su Kauno „LSU-Atletas“ krepšininkais.