„Neptūnas“ nutraukė „Lietkabelio“ pergalių seriją LKL čempionate

2014 04 10

Panevėžio „Lietkabelio“ ekipą po keturių iš eilės pergalių Lietuvos krepšinio lygos (LKL) čempionate sustabdė Klaipėdos „Neptūno“ krepšininkai. Panevėžiečiai rungtynėse namuose – 69:83 (18:23, 20:15, 16:26, 15:19) turėjo pripažinti K.Maksvyčio treniruojamos komandos pranašumą.

Rungtynes aktyviau pradėjo svečiai iš Klaipėdos, kurie pataikė kelis tolimus metimus ir, įpusėjus ketvirčiui, susikrovė apčiuopiamą pranašumą – 7:14. Panevėžio komandoje taškus rinko tik kroatas Goranas Vrbancas, tačiau į šeimininkų žaidimą puolime įsijungus ir kitiems krepšininkams „Neptūno“ persvara iki kėlinio pabaigos ištirpo iki penkių taškų – 18:23.

Antrajame kėlinyje Panevėžio ekipa greitai perėmė iniciatyvą, kuomet varžovų gretose ant atsarginių žaidėjų suolelio sėdėjo pagrindiniai komandos žaidėjai. Po Ryano Olanderio dvitaškio Algirdo Brazio auklėtiniai pirmą kartą išsiveržė į priekį – 28:27. Ant parketo sugrįžus smogiamajam „Neptūno“ komandos penketukui žaidimas išsilygino ir po dviejų kėlinių rezultatas buvo lygus – 38:38.

Antrosios mačo dalies pradžios metu klaipėdiečiai inicijavo spurtą – 3:12. Po tokio šalto dušo „Lietkabelio“ krepšininkai bandė vytis varžovus – 45:52 (24 min.). Tiesa, K.Maksvyčio auklėtiniai iki kėlinio pabaigos pranašumo neišsvaistė – 54:64.

Ketvirtajame ketvirtyje „Lietkabelio“ ekipos deficitas pasiekė 15 taškų – 60:75 (35 min.). Šeimininkų bandymai sumažinti skirtumą nebuvo vaisingi ir „Neptūnas“ šventė pergalę – 69:83.

Rezultatyviausiai „Lietkabelio“ gretose rungtyniavo Goranas Vrbancas, surinkęs 17 taškų, 13 – pridėjo Ryanas Olanderis, 12 – Ivanas Neliubovas (10 atk. kam.).

Klaipėdos ekipoje išsiskyrė Valdas Vasylius, pelnęs 19 taškų, 15 – įmėtė Marius Runkauskas, 14 – Tyrone’as Brazeltonas.

Kitas rungtynes Panevėžio komanda žais sekmadienį nuo 16 valandos „Cido“ arenoje su Kauno „Žalgirio“ krepšininkais.