Naujienos

N.Čanakas: apie pasiruošimą sezonui ir pirmąjį varžovą

2019 09 19

Panevėžio „Lietkabelio“ komanda jau šį šeštadienį pradės kovas Lietuvos krepšinio lygoje („Betsafe–LKL“), kai namuose priims Prienų „CBet“ ekipą.

Šį sezoną „Lietkabelis“ skatina žiūrovus kaip reikiant patriukšmauti tribūnose, todėl atėjusiems į mačą padovanos klubo rėmėjo „Auresos“ įsteigtas tarškynes, kurių pagalba arenoje galima kurti priešišką atmosferą varžovams.

Pirmajame sezono mače „Lietkabelio“ laukia rimtas jėgų išbandymas, kadangi pavadinimą ir didžiąją dalį sudėties pakeitęs Prienų klubas pasirengimo metu demonstravo puikią formą ir skynė pergalę po pergalės. Ryškiausiai spindėjo „Lietkabelyje“ dalį 2017–2018 m. sezono praleidusio Arno Veličkos žvaigždė, o jam puikiai talkino Martynas Varnas bei Skylaras Spenceris.

Vyriausiasis treneris Nenadas Čanakas „kklietkabelis.lt“ svetainei teigė, kad pasiruošimo ciklas vyko beveik pagal planą, kadangi kortas sumaišė Stefano Sinoveco kojos traumą, dėl kurios jis nesužaidė nė vieno draugiško susitikimo.

– Kaip sekėsi ruoštis sezonui?

– Turėjome ir labai gerų, ir labai prastų rungtynių. Mūsų tikslas yra prailginti tą laikotarpį, kai žaidžiame gerai ir sutrumpinti tą, kai rungtyniaujame prastai. Jeigu taip padarysime, galėsime tikėtis kažkokių rezultatų.

Žinoma, kad pasiruošimo metu pamatėme savo silpnybes, bet to ir tikėjomės, nes esame visiškai nauja komanda. Tikiuosi, kad padarysime greitai korekcijas ir žaisime geresnį krepšinį.

– Ar esate patenkintas tuo, kaip gerėjo komandos žaidimas?

– Taip, esu patenkintas. Viskas, kas nutiko, buvo tikėta. Vienas dalykas tik mane neramina – Sinoveco trauma. Jis labai svarbus žaidėjas mums, kuris yra tipinis atakuojantis gynėjas. Mes neturėjome jo viso pasiruošimo metu, bet tikimės, kad Stefanas greitai bus su mumis.

– Krepšinio specialistai išskiria, kad „Lietkabelio“ stiprybė bus gynyba. Ar sutinkate su tuo?

– Turime žaidėjus, kurie gali gerai gintis, esame pakankamai mobilūs ir universalūs gynyboje. Žinoma, kad gynyba bus viena iš mūsų stiprybių.

– Margiris Normantas tapo paskutiniuoju pirkiniu. Kaip jam sekėsi pritapti komandoje?

– Jis puikiai pritapo ir net neatrodo, kad su mumis sportavo ne nuo pasiruošimo pradžios. Margiris puikiai dirba treniruotėse ir esu juo patenkintas.

– Kokia komanda yra „CBet“?

– Mačiau jų rungtynes. Rotacijoje naudojami visi žaidėjai, turi talentingą įžaidėją Veličką, atletišką centrą Spencerį, taip pat patyrusius Čepukaitį ir Lukauskį. Tai yra visiškai nauja komanda, kurioje yra ir labai talentingų žaidėjų, ir veteranų, kurie žino, kaip reikia žaisti sunkiais momentais. „CBet“ šiame sezone gali tapti LKL „Juoduoju arkliuku“. Labai gerbiu šią komandą.

– Dažnai sakoma, kad pirmas sezono mačas būna itin specifinis. Ką reikia daryti, kad „Lietkabelis“ tas rungtynes laimėtų?

– Pirmosiose rungtynėse svarbiausia, kaip mes žaisime gynyboje tiek komandiškai, tiek vienas prieš vieną, taip pat, kaip atsitversime varžovus, kaip bėgsime į greitą puolimą.

2021-2022: